Антон Бабиков: биография, личен живот, фотография, кариера

18.05.2019

Антон Бабиков - биатлонист, член на руския национален отбор, заслужил майстор на спорта, световен шампион, трикратен европейски шампион, носител на Световната купа. Преди четири години никой не знаеше името на младия мъж, а днес е включен в спортния елит. В статията ще се запознаем с биографията на Антон Бабиков, детайлите от неговото трудно катерене по спортен пиедестал и ще научим за семейството и интересите на шампиона.

детство

Антон Игоревич Бабиков е роден на 2 август 1991 г. в град Уфа. Бащата на момчето беше спортист. В семейството растат четирима синове. Младите - Антон и Роман - близнаци. Бъдещият шампион от ранна възраст се занимава с физическа култура, но не веднага се реши на спорта.

По-големият брат се интересуваше сериозно от бокса, Антон също се опита в тази област от две години. В допълнение, той играе футбол, баскетбол и е любител на ски, но без много успех. Тъй като последният раздел не беше достатъчно професионален, треньорът изпрати момчето на биатлон.

Първи спортни успехи

Антон Бабиков започва да учи биатлон през 2002 г. под ръководството на Валери Йонович Мишинин. Бъдещият шампион показа добри резултати, говорейки за регионалния екип. Скоро треньорът Александър Касперович обърна внимание на него и пое обучението на обещаващ спортист. Той го отведе до младшия отбор, въпреки че Антон не е подходящ за данни за възрастта.

През 2010 г. Бабиков постига първи успехи в биатлона. На Световното първенство за юноши в Словакия той спечели третото място в преследването и златния медал в щафетата. Последва пауза. Отне много време един млад мъж, за да разгърне своя атлетичен потенциал. Антон Бабиков твърди, че по това време той още не е бил достатъчно силен. Спортистът успя да покаже пълноценно своите способности само на възраст от 23 години.

Биатлонист Антон Бабиков

Сериозни постижения и неуспехи

През 2013 г. Антон Бабиков получи титлата шампион на Русия през летния биатлон. Но младият мъж счита началото на излитането на спортната си кариера през 2014 г., когато на Европейското първенство заема трето място в индивидуалното състезание.

След това последва нов успех. През 2016 г. на Европейското първенство в Тюмен Антон печели две златни награди едновременно. Той победи съперниците си в преследването и спечели женската единична щафета, борейки се в тандем с Виктория Сливко.

Спортистът не спря там. Той реши да се състезава за най-престижната награда в биатлона - Световната купа. Вижте по-долу снимки на Антон Бабиков на състезания.

на Световната купа в Поклука

Първият опит през 2015 г. в Германия завърши с неуспех. Антон Бабиков показа четиридесет и шестия резултат.

След това спортистът участва в три етапа на Световната купа. Резултатите отново не бяха впечатляващи. Антон заема стабилна средна позиция в руския отбор по показатели. През сезон 2015/2016 Антон Бабиков получи наградата „Новак на годината“ от Международния съюз по биатлон.

Въпреки някои постижения на руския спортист, по онова време никой не би могъл да си помисли, че този целенасочен и трудолюбив човек ще постигне такива зашеметяващи резултати в близко бъдеще.

Блестяща победа

На състезанието Östersund през сезона 2016/2017, Fourcade беше фаворит в индивидуалното състезание. Антон Бабиков бе в началото на речта си по много неблагоприятен начин. Шведската храна не беше подходяща за спортиста, поради което той започна раса в състояние на силен глад.

Може би е подтикнало руския биатлонист, той бързо се превърна в един от лидерите и започна да настига французина. В последния етап Фуркад направи две грешки и даде шанс на Бабиков да спечели. Неочаквано за всички фенове, Антон дойде първи и спечели дългоочакваното злато.

победа в Световната купа

Шампионът вярва, че упоритата работа го е довела до успех. Той е сигурен, че с помощта на засилено обучение, можете да постигнете каквито и да е резултати, както и той. На сутринта спортистът прави упражнения. Това не е просто набор от упражнения, а пълно обучение. Честит млад мъж се занимава със стрелба и работи по ски. Вечерта Бабиков подобрява притежаването на оръжие. Тогава шампионът се разхожда или се среща с приятели за игра на билярд. Преди да си легне, той прекарва време да чете книги и да прави записи в дневника си.

Зрителите бяха изненадани от победата на Антон Бабиков на световното първенство, но спортните експерти напълно очакваха такъв резултат от събитията и смятат, че подобен финал е логичен.

Нови постижения

След като спечели Световната купа, Антон Бабиков спечели бронз на състезанията в Нева място, сребро в Поклука и стана третият в Антолц. Като част от щафетата спечели злато на Световното първенство в Хохфилцен. През 2017 г. Антон получава титлата Заслужил майстор на спорта.

В сезона 2017/2018 той спечели две бронзи на различни етапи на Световната купа. Участва в Олимпийските игри в Пхенчкхане под неутрален флаг, но не успя. От единадесетте състезатели за участие в олимпиадата на МОК са разрешени само четири. Според спортиста той е направил няколко непростителни грешки, причината за които не може да се обясни. За първи път в историята на руската национална отбор по биатлон не спечели нито един медал.

на олимпийските игри

В руското първенство Бабиков спечели преследването.

Антон Бабиков: личен живот и хоби

Биатлонистът е доста затворен човек. Няма информация за личния му живот. Нищо не се знае за шампионското момиче. Единственото нещо, което Антон каза за себе си е, че в момента той не е женен, за разлика от братята си, които вече са успели да създадат семейство. Личният живот на спортиста не е приоритет, но той прекарва цялото си свободно време със семейството си.

Бабиков говори по-лесно за своите хобита. Младият мъж много чете. Той взема книга с него навсякъде. Любим автор на спортиста е Херман Хесе. Биатлонистът Антон Бабиков се наслаждава на музиката. Той също обича да наблюдава състезания в различни отборни спортове.

Младият човек не е любител на градския живот. Той често се шегува за това, че ако не е развил кариерата си в биатлон, ще стане овчар в селото.

Основното хоби на Антон е същият спорт. Той обича да тича, а не само на ски. Биатлонът за Антон Бабиков е важен като любимо нещо. Спортистът не преследва големи пари и висок статус. Той е скептичен по отношение на такива неща. За един млад човек е важно да си поставяш цели и да ги постигаш. Победа - това е стремежът на един спортист, който полага всички усилия и работи за него.