Теглител Клоков Дмитрий: снимки, обучение

21.05.2019

Дмитрий Клоков (снимка виж по-долу) - известен руски щангист. Вицешампион на Олимпийските игри в Пекин (2008). Многократен победител и носител на световни първенства в категория до 105 килограма. Завърши кариерата си през 2015 година. Статията ще опише кратка биография на спортист.

детство

Клоков Дмитрий е роден през 1983 г. в град Балашиха (Московска област). Точно там момчето прекарва цялото си детство. Бащата на Дмитрий - Вячеслав - бил щангист и внушил на сина си любов към този спорт. Скоро той даде на момчето секцията, но не и да го направи бъдещ спортист, а само за физическо развитие. Дмитрий обичаше да вдига тежестта толкова много, че реши да направи тази професия неразделна част от живота му.

Започнете с кариера

През 1998 г. Клоков участва във Всеруския шампионат. Тогава беше само на петнадесет години. Турнирът мина добре - Дмитрий стана най-добрият сред юношите. Година по-късно младежът отиде на първото сериозно състезание в живота си - Европейското първенство. Там Клоков зае третото място, което значително му даде увереност в себе си. Младият мъж започва интензивно да се подготвя за бъдещи шампионати, да натрупва мускулна маса и увеличава работното си тегло.

През 2004 г. в Новгород бяха проведени следните конкурси. За съжаление Дмитрий не се представи добре там. Той загуби само няколко точки от конкурентите си. Мнозина смятаха, че този резултат е формулиран. Но самият щангист го смяташе за честен и каза, че ще работи повече върху недостатъците си.

Дмитрий Клоков

победа

През 2005 г. Клоков Дмитрий заминава за Курск за Купата на Русия. Има един млад мъж и спечели първата си шампионска титла. Този път той се подготви много по-добре, което бе посочено от голяма разлика в точките от конкурентите. Освен статуса и титлата, Дмитрий спечели много фенове и спечели любовта на зрителите.

През същата година младежът отишъл в Катар за Световната купа, която обеща международна слава и голяма парична награда. В резултат на това Клоков завладява световната сцена с перфектно подготвен спектакъл и великолепния си спортен вид. Състезателят получи първо място и професионална карта.

олимпиада

Дмитрий прекара цялата 2007 г. в подготовка за тези сериозни състезания. Вярно е, че щангиста все още успява да участва в няколко малки турнира. Работата на спортиста се изплати - той спечели сребърен медал на Олимпийските игри в Пекин. Е, първото място замина за Беларус Андрей Аряминов.

Снимка на Дмитрий Клоков

След Олимпиадата

Вице-шампионата донесе на Клаков слава в спортните среди. Сериозните спонсори веднага забелязаха неговия талант и естествените данни. Така че, в живота на Дмитрий започва нов период. В щангиста има опитни наставници, които са написали иновативни схеми за обучение. Основната цел беше бързото натрупване на маса и увеличаване на енергийните показатели. Клоков бе поканен и в националния отбор на Руската федерация. Не можеше да откаже, защото се считаше за голяма чест за всеки спортист. За да оправдае високия си статут, през следващите две години Дмитрий практически живееше във фитнеса. Той се опита да постигне отлични постижения в професията си и да завладее всички бъдещи шампионати. А в спортната му кариера имаше много.

Шансът да покаже уменията си се появи в Клоков през 2010 г. на Световното първенство. Там Дмитрий стана сребърен медалист. Като се има предвид неговото ниво на обучение и опит в спорта, той напълно разбира, че може да постигне повече. Ето защо, спортистът започна активно да изследва всички нюанси и тънкости на учебния процес. Умението на Клоков нарастваше с всеки изминал ден, а неговата воля и желание за победа беше невероятно.

Растежът на Дмитрий Клоков

Край на кариерата

Като цяло 2010 беше много интензивен за един спортист и му донесе шампионска титла на европейски турнир, както и второ място на световното първенство. Състезанията, провеждани в Русия, също не бяха оставени без внимание. Дмитрий Клоков се съгласи да участва във всяка от тях. Още през 2011 г. щангиста става троен шампион на страната, уверено печелил в тегловната си категория. Но след няколко години късметът го остави. В шампионата на Русия той заема само трето място, прескачайки пред младите съперници.

През следващите две години Дмитрий съчетава спорта със собствен бизнес. И едната и другата отидоха с него много успешно. Увеличаването на мускулната маса и интензивното обучение позволиха на спортиста да премине към следващата категория. През 2015 г. той става бронзов медалист на руския шампионат (над 105 кг.). Веднага след финала Клоков информира пресата за края на спортната си кариера. Дмитрий реши да се ангажира по-тясно с бизнеса и да посвети повече време на семейството си. Феновете на атлетите са много разстроени от изявлението му. В крайна сметка, те са свикнали с факта, че Дмитрий редовно ги изненадва със своите умения и най-високо ниво на обучение.

Личен живот

Тя е разработила спортист много добре. 2006 г. е годината, в която Дмитрий Клоков встъпва в брак. Съпругата на спортист на име Елена след известно време му роди дъщеря Анастасия. Новооткритите баща и майка бяха много щастливи. Скоро съпругата на Дмитрий Клоков заедно с дъщеря си отидоха на всички състезания и вкоренени за главата на семейството. Вероятно подкрепата на близки хора позволи на спортиста не само да спечели нови титли, но и да потвърди съществуващите.

Обучението на Дмитрий Клоков

Държавни награди

През 2008 г. Klokov Dmitry получи две почетни титли. Спортистът е удостоен със званието Заслужил майстор на спорта. За щангиста е присъден и Орденът за заслуги към отечеството (2-ра степен). Така ръководството на страната отбеляза значителния принос на Клоков за развитието на спорта и високите му резултати на Олимпийските игри през 2008 година.

храна

Според Дмитрий той не е специален гурме по отношение на храната. В зависимост от целите на обучението, диетата му се състои от два вида диети: високо въглехидратни и високобелтъчни. В същото време голямо количество пресни зеленчуци и вода винаги са включени в хранителната кошница. Според спортиста, за да се намалят ефектите на стрес след тежки физически натоварвания, трябва да се яде всеки ден постно месо.

Вдигане на тежести Дмитрий Клоков защитава здравословното хранене и отрича употребата на различни химически и стероидни лекарства. Спортистът използва само одобрена фармакология, която се състои от хранителни добавки, аминокиселини, протеини и други подобни.

Съпругата на Дмитрий Клоков

Дмитрий Клоков тренира

Както повечето професионални щангисти, героят на тази статия няма нито една програма, разделена на подготовка за извън сезона и състезания. Спецификата на този спорт включва балансиран график за обучение, който включва редица силови единици, насочени към стимулиране на определени мускулни групи.

В пост-професионалната си кариера Дмитрий се фокусира върху интензивни упражнения със свободни снаряди (гири и мряна) в стила на класическата програма crossfit. Въпреки че Клоков е станал идол за много хиляди фенове по целия свят, той не го съветва да имитира. Спортистът препоръчва да отиде при професионален треньор, който вече ще създаде хармонична програма, която да отчита индивидуалните характеристики на ученика.