Михаил Южни: живот, кариера, снимка

27.03.2020

Южен Михаил Михайлович - руски тенисист, двукратен носител на Купата на Дейвис. Спортните експерти отбелязват играча с уникален ляв удар, който се изпълнява по оригинален начин само с една дясна ръка. М. Южен е много емоционален играч. В една от битките срещу Никола Алмагро зрителите можеха да видят как един руснак с гняв разби ракета срещу главата му, което обаче му помогна да промени хода на срещата. Майкъл Юг

Ранни години

Веднага щом малката Миша беше на шест години, той взе ракета и не искаше да я пуска. От ранна възраст до днес Майкъл е обучен от същия човек - Борис Собкин.

Yuzhny доста успешно играе в младши турнири. През 1999 г. той дори стигна до финала на Australian Open. Но в решителната конфронтация той е победен от датския християнин Плес. Благодарение на упоритостта и упоритата работа, руският тенисист влезе в топ 20 на младежите и започна да работи на професионално ниво. През есента на 1999 г. Михаил Южен спечели първите си финали в малки турнири, а в Купата на Кремъл успява да пробие до главната схема.

Руски, подобно на малко по малко, подобрява уменията си. Първо, той печели битки при претендентите, а след това и на големи турнири. Южният тенисист Михаил стана истинско откритие на Купата на Дейвис през 2000 г. и малко по-късно, без да загуби нито един сет, той стигна до финала на турнира ATP в Шербур-Октевил, където, уви, загуби от Жулиен Бют без шанс. Михаил южен тенис

Кариерно развитие

В началото на 2000-те години Южен вече се състезаваше непрекъснато в турнирите на Големия шлем, преминавайки през два или три кръга в основната схема. Руският тенисист пристъпи на нов етап и дебютира в серията Мастърс, побеждавайки няколко силни спортисти в турнир в Монте Карло.

Купата на Санкт Петербург беше друг турнир, във финала на който Михаил Южен направи своя път. Тенисът до известна степен е игра с богатство, защото решаващият мач отново е загубен. Този път - на французина Себастиан Грожан. По ирония на съдбата, Майкъл отново бе възстановен на купа „Дейвис”, където спортистът успешно замени легендата на руския тенис Евгений Кафелников. Майкъл Южна жена

Сезонът от 2003 г. също се оказа успех за Юга. Тогава Майкъл за първи път влезе в класацията на петдесетте най-добри тенисисти в света, след което продължи да се покачва в индивидуалното класиране. От 2003 г. руснаците свързват друг интересен факт от кариерата си - за първи път по време на речите си на професионално ниво, той участва във всички основни кръгове на серията Grand Slam, както и в серията Masters. Особено успешни за него бяха изпълненията на съдилищата на Австралия, където той изпревари един от признатите лидери на тениса - Чехия Ири Новак. В турнири под статута на Юг, той достигна до полуфиналите три пъти, което в навечерието на Олимпиадата позволи на играча да се изкачи до топ 20 на ATP. 2005 г. бе отбелязана с първата победа на Юга в категорията двойки - заедно с Беларус Максим Мирни той стана триумф на Купата на Кремъл.

На върха

Успешният период за кариерата на Михаил Южен е 2006-2007. През това време той успя да стигне до четвъртфинала на отворен турнир в Съединените щати, като в същото време победи втория ракет на света от Рафаел Надал. Руснаците бяха особено добри на двойки. В тандем с чешкия Leos Friedl South на американските кортове той победи фаворитите на турнира - братята Brian, след което загуби само за бъдещата печеливша двойка. В турнирите на Големия шлем Майкъл печели девет невероятни победи, а серията Мастърс достига до четвъртфиналите в Париж.

Сезонът от 2008 г. остава същият. Руският състезател спечели няколко големи победи в малки турнири. В състезанието по двойки отново следваше напредъка. В хода на Откритото първенство на Австралия, чифт Давиденко - Надал бе победен, а самият Михаил Южен спечели най-високо осмо място в световното класиране за мъжете за сезона. тенисист южен михаил

Нови записи

2010 г. бе успешна и за руския тенисист. В турнирите на Големия шлем той успя да спечели най-много дванадесет победи, а на американските Открити съдилища в САЩ за втори път в кариерата си стигна до полуфиналния мач. Акцентът на сезона за Юга беше победата над втория ракет на света Новак Джокович в рамките на турнира в Ротердам. В края на годината Михаил връща мястото си на 30-те най-силни тенисисти на планетата.

Рецесия и завършване на кариерата

На тридесетгодишна възраст руският състезател го направи, изглеждаше невъзможно, като спечели редица важни победи и възвърне мястото си в първите десет класации. Този успех обаче беше местен и, за съжаление, последен. Спечелване на испанеца Дейвид Ферера Финалите във Валенсия Михаил Южни рязко забави. В навечерието на всеки редовен турнир с участието му беше необходимо да се посочи баналната неподготвеност на тенисиста да играе на високо ниво. Краткосрочните местни успехи все повече се заменят с продължителна поредица от поражения. И през 2015 г. руснакът вече не е включен в топ 100 на световната класация. След края на сезона Михаил реши да прекрати професионалната си кариера. Южен Михаил Михайлович

В руския национален отбор

Дебютът на М. Южен за националния отбор се проведе на възраст 17 години. През следващите 15 сезона тенисистът не пропусна нито един турнир с участието на руснаците. Общо за националния отбор Михаил похарчи 38 боя (включително и двойката), отбелязвайки 21 победи.