Футболистът Алисън Бекер: най-скъпият вратар в историята на световния футбол

23.03.2019

Алисън Бекер - бразилски футболист, който играе като вратар в английския "Ливърпул" и бразилския национален отбор. По-рано той участва в бразилския международен клуб и италианските роми. Най-скъпият вратар в историята на световния футбол. Таксата за трансфер на футболист при прехода към Ливърпул през лятото на 2018 г. е 66,8 милиона паунда (72,5 милиона евро).

Биография на футболиста

Алисън Бекер е роден на 2 октомври 1992 г. в Ново Хамбурга, Бразилия. Ученик на футболния училищен клуб "Спорт клуб Интернационал". Започва кариерата си за възрастни футболисти тук през 2013 година. Като част от "Coloradus" прекара три сезона, участвайки в 44 мача на националното първенство и 23 мача на Лигата Gaush, където неговият отбор беше същият победител.

През юли 2016 г. Алисън Бекер се премести в италианския „Рома”. По време на първия си сезон в Италия той се използва изключително в игрите на Италианската купа и Лига Европа.

Алисън Бекер с роми

Последните сезони в "Рома"

В летния прозорец за трансфер на 2017 г. Рома продава основния си вратар Войчех Шенски. Римският отбор не придоби заместник, Алисън Бекер зае мястото на портата. Като част от „жълто-червения” бразилецът започна да играе постоянно в Серия А. През сезон 2017/18 „римляните” заеха трето място и стигнаха до полуфиналите на Шампионската лига, където не успяха да преодолеят „Ливърпул”.

Алисън Бекер се премести в Ливърпул за рекордна сума

Алисън Бекер - най-скъпият вратар в историята на световния футбол

На 19 юли 2018 г. Ливърпул стана новият бразилски вратарски клуб, който загуби финала на Шампионската лига 2018 поради очевидните грешки на вратаря си Лорис Кариус. Трансферът бе оценен на 66,8 милиона паунда (72,5 милиона евро), което направи Алисън най-скъпият вратар в историята на световния футбол.

Кариера в националния отбор

C 2015 привлече националният отбор на Бразилия. Бразилците бяха безспорен "номер едно" по време на селекцията за Световната купа 2018, а през май 2018 г. бяха очаквано включени в заявлението им за участие в последната част на този турнир. На Mundiale той беше и главният вратар на националния отбор, по време на три мача от груповата фаза и първия мач от плейофния етап, той пропусна само един гол и помогна на отбора да достигне четвъртфиналния етап. На този етап той пропусна два пъти в мача с белгийците, а отборът му загуби с резултат 1: 2, завършвайки борбата за титлата на световния шампион.