Фигурист Юлия Липницка: биография, личен живот, спортна кариера

29.05.2019

Юлия Липницка е известна фигуристка от Русия, изпълняваща сингли. По време на малката си кариера тя вече е спечелила много значими титли и награди. Тя спечели популярност през 2014 г., след като спечели отборно състезание на олимпиадата в Сочи. Статията ще представи кратка биография на спортиста.

детство

Юлия Липницкая е родена в Екатеринбург през 1998 г. Четири години е възрастта, в която едно момиче е научило какво е фигурно пързаляне. Юлия Липницка дойде с родителите си в местното училище "Локомотив" и остана там да учи. Първите треньори станаха Марина Войцеховска и Елена Левковец. Те допринесоха за пълното разкриване на потенциалните Липницкой.

Майката на Юлия, Даниела Леонидовна, дори не подозираше, че дъщеря й има склонност към фигурно пързаляне. Тя не е планирала да я направи професионален спортист. Жената искаше само да заеме Юлия с нещо завладяващо и полезно, както и да укрепи здравето си.

Скоро семейство Липницки се премества в Москва. Това се дължи на факта, че треньорите видяха голям потенциал в момичето. При пристигането си в столицата Юлия е идентифицирана в училище № 37. Бъдещият шампион влезе в групата на Етери Тутберидзе, специализирана в подготовката на сингли.

фигурист Юлия Липницка

Започнете с кариера

Фигуристката Юлия Липницка е генетично надарена с добро разтягане и невероятна гъвкавост. Тези качества помогнали на момичето да овладее най-сложните елементи, които опитни и възрастни спортисти владеят и усъвършенстват през годините. До края на 2009 г. Джулия изпълни всички тройни скокове перфектно. В същото време, момичето взе участие в шампионата на Русия и удари първите пет победители. През следващия сезон Липницка се появява като възрастен спортист. И доста успешно: Юлия успя да заеме четвърто място.

През 2011-2012 г. фигуристът заминава за Полша на Гран При и заема първо място там. След това печели само награди. В Италия спортистът отново взе златото. След това дойде победата в Канада, където момичето се представи добре и беше доста по-напред от основния си съперник.

Скоро фигуристката Юлия Липницка отиде на шампионата на Русия, за да получи награда. И тя го направи - момичето спечели среброто. И след като спортистът взе златото на младежкото световно първенство. Нещо повече, Липницка успя да се измъкне от ясен фаворит на турнира.

фигурно пързаляне Юлия Липницка

Подготовка за Олимпиадата

За най-престижните състезания в света, Джулия започна да се подготвя предварително. Успоредно с това тя играе в турнири. Така през 2012-2013 г. момичето показа отлично фигурно пързаляне във Финландия. Юлия Липницка също спечели във Франция и в Китай, но вече в категорията за възрастни.

Победата в Париж се превърна в двойна полза за спортиста: тя не само получи максимално ниво, но и спечели злато. Но за съжаление, момичето не играе в финала на Гран При. Младият фигурист бе ранен. Поради това тя трябваше да пропусне не само финалното, но и първенството на Руската федерация през 2013 година. Само в края на сезона спортистът успя да стигне до петата линия на Чехия. Това беше първото й представяне след контузията. Е, а след това момичето напълно се възстанови и взе само награди.

Нови победи

Световното първенство беше много успешно за нея. В Милано Юлия спечели среброто. Разбира се, след като е бил ранен, спортистът се нуждае от известно време за рехабилитация. Но момичето бързо се възстанови и влезе в олимпийския сезон като победител.

Джулия Липницкая биография

Европейско първенство 2014

В тези състезания фигуристката Юлия Липницка спечели златен медал. И спортист пред основните състезатели от много точки. Момичето перфектно я изпълни с програмата и победата й беше заслужена. Трябва да се отбележи, че в този шампионат състезателите се състезаваха с Липницка, която многократно надминаваше Джулия в опит. Беше там най-младият лед.

Една от причините Липницка да спечели Европейското първенство беше подкрепата на майка си. Даниела Леонидовна придружава дъщеря си на всички състезания. Те са заедно, когато Юлия спечели и когато се случи падане. В интервютата си спортистът многократно казва, че майка й е най-важният човек за нея.

Олимпиада в Сочи

Фактът, че героинята на тази статия ще представлява Русия, беше доста очаквана от Федерацията по фигурно пързаляне. Момичето е постигнало такива резултати, за които много спортисти могат само да мечтаят. Джулия стана основната надежда на нашия екип фигурно пързаляне.

На 6 февруари 2014 г. в Сочи започнаха отборни състезания. Двете програми на Юлия Липницка бяха перфектно заведени от нея. Сред колегите в националния отбор тя донесе най-голям брой точки, което в крайна сметка помогна на руснаците да станат олимпийски шампиони. И за изпълнението на най-сложните елементи, Джулия получи максимални квоти. Така героинята на тази статия стана най-младият олимпийски шампион на страната. Но на това състезание за момичетата не са приключили. Напред беше представянето в единично пързаляне. И спортистът е изцяло фокусиран върху тях.

Програма Юлия Липницкой

20 февруари 2014 г. проведе решаващо, последното пътуване. Юлия Липницка изпълни саундтрака от легендарния списък на Шиндлер. Скачащите момичета бяха перфектни, а ротацията - уникална. Но няколко секунди преди финала, спортистът падна. Така за нея завърши Олимпиадата в Сочи 2014 година. Юлия Липницка по сумата на двете програми взе като резултат само петото място. А Аделин Сотникова уверено спечели олимпиадата. Тя стана първото момиче в историята на домашното женско пързаляне (единична програма), спечелило златен медал за страната.

Въпреки поражението, Джулия постигна невероятен успех за възрастта си. Всички фенове и почитатели на фигурното пързаляне са твърдо убедени, че повече от една олимпиада очаква младия спортист напред. И нека този път да не се изкачи на пиедестала в индивидуалното първенство. Но през 2018 г. тя ще има нов шанс да спечели злато за страната.

последно пътуване Юлия Липницка

След Олимпиадата

Поражението мотивира още повече Юлия. Тя разбра, че нейните основни победи напред. Ето защо, момичето продължава обучение, подготовка за Гран При в Китай. Там, Юлия Липницка, чиято биография е известна на всички почитатели на фигурното пързаляне, стана лидер след представянето на кратката й програма. Но на следващия ден имаше нещастен падане, поради което момичето не успя да направи случайно изпълнение. Въпреки това, той е фиксиран на количеството точки на второ място.

Вероятно причината за обидното поражение в Русия и Барселона беше натрупана умора. У дома, според резултатите от безплатната програма, момичето има само на петия ред. Така Юлия не се класира автоматично за пътуването до Европейското първенство.

Светли и тъмни ивици

Нов сезон Липницкая започва на финландския трофей. Там спортистът успя да заеме второ място. . Две седмици по-късно, Юлия удари шестата линия на сцената на Skate America Grand Prix. Също така, късметът се отклони от фигуриста и националното първенство: тя беше само в средата на масата. В националния отбор на Руската федерация Липницка е включена като резервен спортист.

Едва през март 2015 г. късметът отново се усмихна на фигуриста. На Купата в Тирол в Инсбрук, Австралия, Юлия взе златото. Но тогава отново започна тъмната лента. Руската жена се представи лошо в Мемориала Непела в Братислава. В края на състезанието тя зае второ място. Олимпийските игри Сочи 2014 Юлия Липницка

През октомври всички разбраха, че героинята от тази статия няма да вземе участие в Гран При в Чикаго. Някои критици разпространяват слухове, че Юлия Липницка е болна от анорексия. Следователно, тя не може да се конкурира. Но това не е вярно. В действителност, спортистът утежнява трайната травма на гърба.

През ноември фигуристът реши да смени наставника си. Сега вместо Етери Тутберидзе Юлия започна активно да подготвя Алексей Урманов. Всички часове се провеждат в Сочи.

Без значение колко променливи светли и тъмни ивици в живота на Липницка, този фигурист, разбира се, има светло бъдеще. И руските, и чуждестранните фенове на Юлия са сигурни в това. Неотдавна вестник „Гардиън” пише за способностите на спортист. Изданието го нарича изгряваща звезда и необичайно талантлива фигуристка, която скоро ще затъмни дори прочутия Евгени Плющенко.