Дария Касаткина: надеждата на руския тенис

14.04.2019

В тениса на жените в Русия сега има промяна на поколенията. Много звезди от 2000 години постепенно завършват своята активна кариера. Дария Касаткина е една от онези млади таланти, които трябва да заменят старите си приятели. Въпреки нежната си възраст, тя успешно се представя на много турнири, ярко се проявява в младежки състезания.

Стил на играта

Даря Касаткина не се откроява сред тенисистите с изключителни физически данни. Като дете тя беше наполовина по-ниска от колегите си от Москва и дори нямаше голямо бъдеще. Касаткина Дария тенис Въпреки това, тя е в състояние да скрие липсата на власт с интелигентна и компетентна игра и да вземе собствената си тактика. Любим удар - форхенд, тенисистът предпочита да играе на задната линия. Идолът на Дариа е "царят на земята" Рафаел Надал, откъдето и подобен стил на игра и дори подобна ротация на топката при удара. Състезателят предпочита земно покритие.

Младши години

Касаткина Дария започна да играе тенис на шестгодишна възраст. В детска възраст тя не се открояваше особено сред връстниците си и не постигаше големи победи в състезания. Тя не разполагаше с физически данни, мощна храна. Въпреки това постоянството и упоритата работа свършиха работата си. Нейният първи треньор Дамир Нургалиев направи огромен принос за развитието на спортиста, вярваше в момичето и й даваше много време, като я излъчваше сред останалите ученици.

На четиринадесет години първият сериозен успех последва, когато Kasatkina Daria, тенис, за която стана основна професия, спечели местния отворен турнир в Самара, където успя да победи силните колеги от Москва. Дария започна да се привлича от игрите за руския национален отбор на младшите етапи на Купата на Федерацията.

Касаткина Дария

Първата година тя успешно участва в малки състезания, научавайки как да ги спечели, и спечели правото да участва в турнирите на Големия шлем. Пикът на младежката си кариера бе 2014 г., когато спечели Откритото първенство на Франция, успешно проведено на младежката олимпиада в Нанкин. Дария Касаткина се открои сред своите връстници и достигна третото място в младшите WTA класации.

Възрастен живот

Първите експерименти на ниво възрастни започнаха през 2013 г., когато тенисистът тества силата си в няколко турнира в Москва и Анталия. Година по-късно, завършвайки с младши турне, Дария Касаткина сериозно се съсредоточи върху конкуренцията и започна да напредва. Тя успя да спечели няколко десетки хилядни, беше избрана за по-сериозни турнири.

През 2015 г. тя стана редовен победител в 25 000 турнира и успешно участва в WTA турнири, единият от които в Багдастеин успя да достигне четвъртфиналите. Тези успехи й позволиха да участва в квалификациите за турнира US Open. Дария Касаткина успя да достигне до финала на квалификационните състезания, където загуби само от Елизавета Куличкова. Въпреки това, поради неуспеха на един от спортистите, тя има шанс да участва в големи състезания и да се показва добре там, достигайки до третия кръг.

Дария Касаткина

Дария Касаткина също участва в двойки и доста успешно. На Купата на Кремъл заедно с Елена Веснина тя успя да спечели решаващия мач и да спечели първата си титла за двойки WTA. Спортистът не е спрял развитието си през 2016 година. Тя редовно участва в турнирите на Големия шлем, достигна 3-ти кръг в Австралия, Франция, Уимбълдън. Днес Дария Касаткина се е преместила от родния си Толиати, живее и тренира в словашкия Трнава, където има отлична и компактна инфраструктура за това, което харесва.