Balde Keita: кариера като млад футболист в Сенегал

Balde Keita е испански и сенегалски футболист, който играе предна позиция във френския клуб Монако, както и за националния отбор на Сенегал. В момента играчът е отдаден под наем от италианския "Интер" на "Серия А". Височината на нападателя е 184 сантиметра, а теглото е около 80 кг. В периода от 2013 до 2017 година. е играч на римския "Лацио", където се обявява за завършен футболист.

Биография на футболиста

Balde Keita е роден на 8 март 1995 г. в град Arbúñas (Каталония), Испания. Родителите му идват от Сенегал. От детството, започва да се занимава с футбол, е възпитаник на Академията на Барселона. От времето на футболната академия той се обучаваше в ролята на чисто напред. Треньорите отбелязаха неговите положителни качества: скорост, способност да избират правилната позиция, решителност и физическа сила.

Кариера в Лацио

От 2011 г. той продължава да играе футбол в Италия, в младежките отбори на Лацио. Дебютира в Серия А на 15 септември 2013 г. в мач срещу Киево, който замени Луис Педро Каванда през второто полувреме. Пет дни по-късно Кейта изигра първия си мач в Лига Европа срещу Легия Варшава, където отбеляза гол.

На 10 ноември той вкара дебютния си гол в италианския шампионат срещу Парма. В следващите сезони Балде започва да се появява редовно в базата. И често отбелязват голове. 18 август 2015 г. дойде да замени мача от Шампионската лига срещу германския клуб "Байер Леверкуизен", където отбеляза единствения и печеливш гол за своя отбор. Той бе обявен за най-добър играч на мача.

Balde Keita в италианския Лацио

Общо за „белите сини” похарчиха 137 мача и стана автор на 31 отбелязани гола.

Преходът към "Монако"

На 29 август 2017 г. футболистът Балде Кейта подписа петгодишен договор с френския Монако от Лига 1, като клубът плати 30 милиона евро за трансфера на нападателя. Като част от "Monegasques" той получи тениска с 14-ия номер, който преди това е бил държан от Tieme Bakayoko, който заминава за Лондон Челси в началото на лятото.

Балде Киита напред Монако

На 21 октомври 2017 г. Keita вкара дебютния си гол срещу Kahn.

Наем в Милано "Интер"

На 13 август 2018 г. Balde Keita прехвърля на италианската Internazionale на базата на отдаване под наем с приоритетно право на обратно изкупуване на най-малко 30 милиона евро.

Като част от "змията" напред вече четири официални мача, но вкара един гол все още не се отличава (по време на септември 2018).

Нападателят на Balde Keita Senegalese

Кариера в Сенегал

Въпреки възможността да защити цветовете на испанския национален отбор, през 2016 г. Кейта се съгласи да играе за националния отбор на Сенегал. Той беше част от Купата на африканските нации за 2017 г. и Световното първенство по футбол 2018 в Русия. На последното Световно първенство прекара само един мач срещу националния отбор на Колумбия, който бе загубен за отбора си с резултат 0: 1.