Артър Хил-Гачински, биография

29.05.2019

Артър Хил-Гачински е известен руски фигурист. Извършва се с единични програми. Той спечели медали от различни деноминации на световните и европейските първенства. Има титлата майстор на спорта от международен клас.

Биография на спортиста

Артър Хил-Гачински

Артър Хил-Гачински е роден в Москва през 1993 година. В детска възраст той активно катава на ролкови кънки, на възраст от шест години започва да се занимава с фигурно пързаляне. От столицата до града на Нева семейството му се премества през 2002 година.

Тук за пръв път се появи личният му треньор. Те станаха Алексей Мишин, който говори по-рано по двойки с Тамара Москвина. По едно време той спечели шампионата на СССР, спечели сребърен медал на световното първенство в Американските Колорадо Спрингс и на европейското първенство в шведската Вастерас.

Гачински постигна сериозни успехи в детските състезания. И тогава те действаха под името на майка му - Гил.

Дебют в турнири за възрастни

Артър Хил-Хачински фигурист

Артър Гачински постигна първите си успехи през 2006 г., когато стана третият в руското първенство сред юношите. Следващата година федерацията фигурно пързаляне реши да му позволи да участва в шампионата за възрастни в страната. По това време той е само на 13 години.

Това беше уникално решение. Никога досега такъв млад спортист не участва в руското първенство. Общо 18 участници отидоха на леда. Гачински вкара 161 точки и зае 14-то място. Победител в турнира бе Андрей Грязев, който вкара повече от 222 точки.

От 2008 г. той е изпълнявал международната сцена. Пристигнах на финала на Гран при. Това са ежегодни състезания, в които се състезават най-добрите спортисти от сезона. Артър Хил-Гачински зае осмото, последно място. През същата година отново говори на руското първенство. Този път стана девети. Победата бе спечелена от Сергей Воронов.

Първи награди

Артър Хил-Хачински фигурист и съпругата му

През следващия сезон Гачински отново се включи в Гран При и отново зае последното място. Той влезе в руския национален отбор на юношеското световно първенство, но се оттегли няколко дни преди старта поради сериозен студ. Следващият световен шампионат за юноши за него се разви по-успешно. Той стана третият, губейки само от китайците, Сун Наня и японския Юзуру Ханя.

На руското първенство, направено на миналогодишното ниво, заемайки 10-то място. През 2010 г. стана 13-та в руския шампионат, след това ерата на Евгений Плющенко. Той спечели златен медал.

2011 г. се превърна в ключов фактор в кариерата на един спортист. На руския шампионат той се представяше повече от всякога, спечелвайки сребърен медал. Константин Меншов, който зае първото място, загуби около 14 точки.

През следващия сезон той повтори постижението си. Този път победата отиде при Евгени Плущенко, който получи по 5 точки повече за всяко представление от Артур Гачински. Фигуристът, чиито снимки започват да се появяват в спортни издания, не се отказва. На следващата година обаче той изобщо не попадна на подиума, оставайки четвърти. Победата отново при Плющенко. Основните съперници на Артур са Воронов и Меншов, вторият и третият съответно.

През 2014 г. треньорът променя Артър Хил. Фигуристът подготвя свежи номера, но не спечели отново медали на руския шампионат. Заема шесто място. Триумфът на шампионата този път беше Максим Ковтун.

И през 2015 г. Гачински е шестият. През декември той обяви пенсионирането си.

програми

Гачински дойде в света на фигурното пързаляне с кратка програма Flamenco - ярък, изразителен испански танц. В безплатната програма той завладява съдиите с танц, базиран на творбата "Ромео и Жулиета" към музиката на италианския композитор Нино Рот. И в демонстрационни изяви той яздеше под Елвис Пресли.

По време на кариерата си той е подготвил няколко десетки номера в кратки и случайни програми. Той свири на саундтраците за филмите “Г-н и г-жа Смит” на музиката на британския композитор Джон Пауъл, “Анна Каренина” от италианския Дарио Марианели, “Интервю с вампира” от американския Елиът Голдентал, 451 градуса по Фаренхайт от поляка Войчех Киляр. спользовал композиции Дмитрия Шостаковича, Томазо Альбиони, Кэйко Мацуи и Майкла Джексона. Използвал е композициите на Дмитрий Шостакович, Томасо Албиони, Кейко Мацуи и Майкъл Джексън.

Личен живот

Снимка на фигуриста на Артър Хил-Хачински

По собствено признание, решението за прекратяване на кариерата е било доста лесно за Гачински.

Основните причини бяха многобройните наранявания, които фигуристът преследвал почти всеки сезон. Той напусна големия спорт на 22-годишна възраст. В допълнение, спортист отбеляза, че той спря на място в развитието си, спря да се подобри. Той пожела на колегите си късмет и сила да надмине японския Юзуру Ханя, който наскоро започна да доминира на международната сцена.

Артър Хил-Гачински, фигурист, и съпругата му възнамеряват да отделят повече време за себе си и да пътуват. За любимия спортист малко се знае. Медиите подробно разказаха историята на предишната любима на Артър, скейтърката Катарина Херболд. Тя също се обучава от Мишин.

Заедно те отидоха да почиват на морски курорти и дори да наемат апартамент, в който започнаха да живеят заедно. Именно през този период Гачински постига големи успехи на руската и международната сцена. Въпреки това, те скоро се разделиха, а инициаторът беше Катарина, която заяви, че първоначално не разглежда тези отношения като дългосрочни.