Въпреки факта, че повечето руски спортисти ще пропуснат Олимпийските игри, повече от половината от руското население ще седне с ентусиазъм по телевизията и ще гледа различни спортове.

Един от популярните спортове е биатлонът. Само в речника на биатлонистите и коментаторите има такава дума като преследване. Какво е пашут?

Мартенска четворка

Какво е биатлон?

Биатлонът е зимни спортове (името произлиза от сливането на латински и гръцки думи - "двойна борба"), в които спортистите трябва да покажат ски обучение и стрелба. През 1767 г. за норвежките воини е измислена дисциплина като стрелба с мишена и ски бягане.

През 1924 г. във Франция на Олимпийските игри се проведоха демонстрационни състезания по "състезание за военни патрули", но участниците бяха наградени с медали. През 1954 г. биатлонът е признат от Международния олимпийски комитет като спорт и през 1960 г. става пълноправен член на Зимните олимпийски игри. Състезанията по биатлон започват да се провеждат през 1958 година.

Какви са правилата за снимане

Целите в биатлона се намират от рогозки на разстояние 50 метра. Диаметърът на целта, който трябва да се получи за стрелба склонен, е 45 mm, а за постоянна стрелба диаметърът ще бъде 115 mm.

мъжки стрелба

Видове дисциплини

Преди да знаете какво pasyut, трябва да се запознаят с други дисциплини.

Индивидуалната надпревара е състезание, което стартира биатлон на разстояние от 20 километра за мъже и 15 километра за жени. Включва 4 линии за стрелба. Интервалът между старта на двама участници е 30 секунди (по-малко от минута). Състезателите изстрелват първа и трета линия от позиция, която лежи, втора и четвърта от постоянна позиция. Спортистите избират рогозки за себе си. За всяко прекъсване на завой на търна биатлонистът получава наказание от 1 минута.

Спринт е състезание на къси разстояния, което е десет километра за мъжете и седем и половина километра за жените. Тя включва две линии за стрелба: една лежи, втората стои. Началният интервал е 30 секунди. Както и в индивидуалното състезание, всеки състезател има право да избере мат за стрелба, но всяка грешка струва на биатлониста наказателен кръг с дължина 150 метра. Според резултатите от спринтовата надпревара, 60 най-добри спортисти попадат в преследването. Какво е пашут, анализирайте по-късно.

Масовият старт е контактна надпревара, в която участват 30 лидери от общото класиране. Разстоянията от тази дисциплина са 15 км за мъжете и 12.5 км за жените. Състезанието се състои от четири стрелкови линии: две от които са в позицията на склона и две в изправено положение.

Участниците започват по едно и също време. Спортистите заемат места при пристигането си на стрелбището, с изключение на първата стрелба. На него всички атлети заемат изтривалки според стартовия номер. Както и в спринта, за грешка на търна поставете 150-метровия наказателен кръг.

биатлон масов старт

Реле - отборно състезание. Екипът трябва да се състои от 4 спортисти от една страна. Първият отива на състезанието от общ старт, всички останали започват след прехвърлянето на релето на предишния участник. Дължината на сцената при мъжете е 7,5 километра, за жените - 6 километра, с наличието на две огневи линии: 1 лъжлива, 1 стояща.

При първата стрелба на първия етап, състезателите заемат местата си според последователността им, на останалите линии на стрелба при пристигане. За разлика от личните типове състезания, при всяко изстрелване спортистът има 3 допълнителни касети, ако биатлонистът не затвори целта след използване на допълнителни касети, тогава наказателният кръг изминава 150 метра.

Смесена щафета - отборно състезание, където се провеждат първите два етапа на бягане на жени (6 километра) и другите два етапа на мъжете (7,5 километра). Стрелбата се извършва по същите правила, както в "класическото" реле.

преследване

В биатлона има различни дисциплини. Една от тези дисциплини е стремежът, който разговорен звучи като „състезание за преследване”. Какво е преследването, каква е основната черта на това състезание и какво е забавлението?

прехвърляне на палката

Преследването е състезание за контакт в биатлон, където разликата от лидера зависи от резултата от разстоянието за спринт или от разстоянието, което е било проведено преди това състезание. Очакваното време на победителя в преследването е около 30 минути. Преследването е част от олимпийските дисциплини. В преследването са важни както скоростта, така и стрелбата.

Предназначение Регламенти

Надпреварата за преследване включва шестдесет най-добри спортисти в спринта, чийто старт е равен на разликата с лидера. Участниците ще трябва да завършат пет обиколки с четири стрелба: две стрелби от позицията на склона и две от постоянна позиция. За всяка грешка спортистът изпълнява наказателен кръг с дължина 150 метра. Биатлонистите, които лидерите на състезанието обикалят около една обиколка, автоматично се отстраняват от състезанието.

Мъжки преследване

Напрежението в мъжките занимания винаги е високо. В биатлона мъжете са с дължина 12,5 км, т.е. пет обиколки по 2,5 км. Основните претенденти за медала на ОИ и малкия кристален глобус са норвежецът Йоханес Бе и французинът Мартин Фуркад. В този вид състезание французинът имаше две победи, докато норвежецът спечели още една победа.

женско преследване

Най-силната биатлонистка на Русия - Антон Шипулин. За този сезон два пъти стана бронзов медалист в преследването. Но е невъзможно да се предскаже кой ще вземе медали за мъже в преследването на Олимпийските игри в биатлон. Факт е, че всичко зависи от началните оформления, както вече споменахме.

Жена преследване

В състезанията за жени не винаги има интриги, но винаги има красота и елегантност. В биатлон жените в Pursuit преодоляват разстояние от 10 км, т.е. пет обиколки на 2 км.

В този вид програми Словакия Анастасия Кузмина и италианецът Доротея Вийрер водят с разлика от финландската Кайса Макарайнен само за 7 точки в малък кристален глобус. Когато наблюдаваш преследването на жени в биатлон, виждаш благодатта и жаждата за победа в очите на тези безстрашни момичета.

какво е пашут

От страните от ОНД Даря Домрачева и Екатерина Юрлова-Перхт са най-силните конкуренти, заемайки съответно 10-то и 9-то място в класирането на състезанията.

Дария Домрачева На световното първенство по преследване на жени, тя два пъти спечели бронзов медал в трите състезания, които участва в този сезон. Разбиването на олимпийските игри в биатлон за жените в състезанието по преследване също е трудно да се предскаже. Причина: резултатът от спринтовата надпревара.

Руски олимпийски биатлон

От съветските времена нашите атлети взеха медалите. В периода от 1960 до 1992 г. нашите олимпийци спечелиха 10 победи, от които в щафетата на СССР имаше 6 медала.

Нашите състезатели взеха сребърен медал 7 пъти, а за бронза - 7 пъти. След като Русия се превърна в независима държава, руснаците взеха 24 медала от различни деноминации, 10 от които златни, 6 сребърни и 8 бронзови.

Само жени в преследването успяха да вземат медалите: това е Олга Пилева, която взе златото в тази дисциплина през 2002 г. в Солт Лейк Сити и Ахатова Албина, която взе бронзов медал на Олимпийските игри през 2006 г. в Торино.

На Олимпийските игри в Сочи, които се проведоха в Русия преди 4 години, нашите биатлонисти ни зарадваха с 4 медала от всички добродетели. Мъжкият квартет спечели за първи път от създаването на руския национален отбор. Олга Вилухина спечели сребърната награда в дисциплината спринт и със съотборниците си също се изкачи до втората стъпка на пиедестала. Евгени Гараничев в индивидуалното състезание успя да се издигне до най-ниската стъпка на подиума.

пашут на Олимпийските игри

В личните състезания от тези 20 години, от Олимпийските игри през 1994 до Олимпийските игри 2014, руският отбор взе 13 медала от различни деноминации в лични състезания.

Гледайки телевизионно предаване, вие се влюбвате в този спорт заради красотата на гората и смелите хора, които се борят за медали.

Гледайте биатлон, дори ако четирима души от отбора отидат на Олимпийските игри. Дори и от просто наблюдение на участниците в това популярно спортно състезание можете да се забавлявате много. Биатлонът може да бъде интересен както за възрастни, така и за деца. Прегледът може да бъде голяма семейна традиция.

Не забравяйте да следите здравето си. Ски, походите, спортувайте и бъдете възможно най-активни. Тялото ще ви благодари много за това.