Кевин Стройтман: биография на холандски футболист

16.05.2019

Кевин Стройтман е холандски професионален футболист, който играе като халф в италианския ромски клуб и националния отбор на Холандия. От спортните постижения на футболист може да се отбележи следното: шампионът на Купата на Нидерландия и Суперкупата през 2012 г. като част от ПСВ Айндховен.

Стил на игра

Strothman, както е отбелязано от много експерти, е физически силен полузащитник с добра видимост и баланс в играта. Най-често холандецът се използва като централен полузащитник (или плеймейкър), тъй като тази позиция изисква тактически умения и атлетични параметри, които Strothman притежава.

биография

Кевин Стротман е роден на 13 февруари 1990 г. в Риддеркерк (Холандия). Започва футболната си кариера през сезон 2007/2008 като част от Ротердамската Спарта. За 4 години в клуба прекара 72 мача и вкара 8 гола.

През януари 2011 г. Кевин Стротман се присъедини към клуба "Утрехт", в който прекара само шест месеца - 14 мача и 2 гола. През същата година холандският халф подписва двугодишен договор с PSV Айндховен. Като част от „червено-бялата армия” изиграха 62 мача и поставиха 8 гола.

Кевин Стройтман

Отидете на италианския "Рома"

На 16 юли 2013 г. ПСВ и Рома сключиха сделка за прехвърляне на Кевин Стройтман на италианската страна на Серия А в размер на 17 милиона евро (с потенциално увеличение в размер до 19 милиона). Тук Кевин получи тениска с номер 6. Той вкара първия си гол в Серия А за Рома в мач с Парма (3: 1). По време на сезона той вкара гол срещу такива отбори като Торино, Аталанта, Милано и Ливорно.

Кевин Стротман Рома

На 9 март 2014 г. халфът Кевин Стротман претърпя контузия на коляното в загубения мач срещу Наполи (1: 0). Във връзка с усложнението футболистът бе принуден да пропусне няколко месеца от сезона 2013/2014 и Световното първенство по футбол през 2014 г., в което холандският национален отбор зае трето място.

На 20 август 2016 г. Стройтман изведе Рома на полето като капитан на отбора за мача с Удинезе (победа 4: 0). В следващия мач срещу Каляри холандският халф отбеляза първия си гол от януари 2014 г. (2: 2). На 29 май 2017 г. Стройтман подписа нов петгодишен договор с Рома, след като отборът завърши втори в сезона 2016/2017.

Общо, „римляните” изиграха 69 мача и вкараха 9 гола (към септември 2017 г.).

Кевин Стройтман Биография

Международна кариера

През 2011 г. Кевин дебютира за основния холандски национален отбор в мач срещу Австрия. Той вкара първия си гол на портите на Финландия в квалификационните кръгове за Евро 2012. Преди това се играе за всички възрастови отбори на националния отбор на Холандия. В периода от 2011 до 2017 г. той играе в 36 мача и вкара 3 гола.