Хосе Калехон: биографията на футболист

16.05.2019

Хосе Callejon е испански професионален футболист, който играе като нападател (напред или крило) в италианския клуб Napoli от Серия А. Преди това той играе за такива клубове като Реал Мадрид и Еспаньол. От спортните постижения на футболист могат да се посочат: шампионът на испанската Ла Лига през сезон 2011/12 и победителят в испанската Супер Купа 2012 (всички в Реал Мадрид), победителят в Купата на Италия през сезон 2013/14 и победителят в италианската Супер Купа 2014 (в Наполи). ).

Хосе Калехон

биография

Хосе Калехон е роден на 11 февруари 1987 г. в Испания в град Мотрил. Живее и е отгледан в средно испанско семейство. Той има брат близнак Хуан, който също е професионален футболист. Хосе Калехон и брат му са завършили футболната академия на Реал Мадрид. Тук и двамата започнаха да играят. Въпреки това, Хосе скоро се премества в Еспаньол, в който прави името си.

Кариера в Реал Мадрид

Хосе Калехон дебютира професионално като част от отбора на Реал Мадрид-Б през май 2007 г. и изигра още четири мача през този сезон (дивизия Сегунда).

През сезон 2007/08 Калехон се появи в 41 мача и отбеляза 21 гола. Тази цифра доведе футболиста до първото място в списъка на голмайсторите на Сегунда Б.

Прическата на Хосе Калехон

Изпълнения за Еспаньол

В края на сезона в Сегунда братята Калехон изоставиха заповедите на клуба и подписаха договори с други испански клубове - Хосе се премести в Еспаньол и Хуан на Майорка.

Хосе Калехон дебютира за "папагалите" на 20 септември 2008 г., като замени в домакинска равенство (1: 1) срещу клуба "Хетафе". В сезона 2010/11 Kalehon беше главната звезда в клуба. Главен треньор Маурисио Почетино имаше големи надежди за нападателя и след известно време той го постави на мястото си като крило.

На 15 януари 2011 г., Хосе Калехон вкара двойно в гол на Севиля, като по този начин осигури победа за отбора си с резултат 2: 1.

За три сезона в Ла Лига той участва в 97 мача и вкара 10 гола.

Върнете се в Реал Мадрид

23 май, 2011 Kalehon отново се присъедини към "крем". Договорът е изчислен за петгодишен период, а размерът на прехода е 5,5 милиона евро. 16 юли изигра първия си мач за основния отбор "Галактикос" в приятелски мач срещу "Лос Анджелис Галакси" и вкара гол в 30-та минута (общ резултат 4: 1 в полза на "Реал").

В резултат на това за два сезона като част от "крема" играеха в 55 мача и се проектираха 8 гола.

Кариера в "Наполи"

На 9 юли 2013 г. италианският клуб от Неапол подписа договор с Хосе Калехон за 10 милиона евро. Два дни по-късно стана известно, че договорът е за четири години.

Дебютният гол за Наполи се състоя на 25 август в домашна победа над Болоня (3: 0). Като част от клуба, Хосе играе с такива майстори като Дрис Мертенс, Марек Хамшик, Гонсало Игуаин, Лоренцо Инсине и много други играчи на атакуващия план.

По време на есента на 2017 г. Kalehon изигра 156 официални мача за Napoli и отбеляза 51 гола.

Стил на игра

Kalehon е умен и трудолюбив футболист на атакуващата линия, който може да играе в различни роли. Неговата игра се наблюдава от различни организации: FRV, PFA, LFA, DAC, CPD и други подобни. Неговата мобилност, технически възможности и футболна креативност съчетават в себе си две способности - това е да се създават и отбелязват цели.