Колко периода в хокея и продължителността им

17.05.2019

Канада обикновено се нарича родно място на хокея. От дълбочината на възрастта, датата на първия хокеен мач стигна до нас - 3 март 1875 г. в Монреал. Веднага след като официалните игри започнаха да се провеждат, станало важно колко периоди са били в хокея и колко дълго са били. Пук и първите 7 правила за хокей се появява едва през 1877 година. Игрите продължиха доста дълго време, и тъй като заместването беше позволено само на пострадалия участник и един на игра, до края на мача хокейните играчи едва успяха да пълзят от умора.

колко време в хокей Постепенно броят на играчите намалява от 50 на 6, на вратата се появяват мрежи, сменя се оборудването на играчите, появяват се чаши и мачове на професионалисти и аматьори, на които е позволено да сменят спортистите по време на играта, а правилата за периода не се променят. Само през 1911 г. те посочват в одобрените правила колко периоди има в хокея и колко време са.

Играта бързо набира популярност в целия свят и през XX век, разпространена в цялото Северно полукълбо.

Колко време е периодът в хокея

С течение на времето имаше две хокейни училища - европейски и канадски. От 1920 г. хокей е включен в програмата на Зимните олимпийски игри.

Колко периоди в хокей

Дълго време правилата за провеждане на хокей на лед не бяха еднакви за всички държави части от света. В Америка и Европа това беше значително различно. Имаше дълги дебати за това, какъв трябва да бъде периодът в хокея, колко минути ще продължи и колко дълго играта като цяло. Ако играта позволи равенство, беше по-лесно. След това мачът продължи три периода от 20 минути и 15 за прекъсвания между тях. Времето за игра е отчетено от съдията на хронометъра, без да се вземат предвид прекъсванията в играта - в случай на изтриване, хвърляне и други паузи.

Игра за победа

За големите турнирни състезания такова разпределение на времето за игра не беше достатъчно приложимо, тъй като в тях участваха голям брой отбори и резултатите от тегленето разпънаха мачовете до безкрайност. Отборите не играеха толкова активно, остротата и динамиката на хокея бяха загубени. Затова по цял свят феновете и организаторите на състезанието нямаха значение колко дълго продължи хокей, но нямаше равенство и винаги имаше победител в мача. Започнаха да се провеждат мачове, за да се идентифицират любимите. С една и съща продължителност на периода, с равен резултат след 3 dmints, равен извънреден труд започна да въвежда допълнителен извънреден труд. След продължителни дискусии за това колко време е хокейният период, беше решено да му зададете продължителност от 10 минути и да играете, докато първият гол беше изоставен.

Период в хокей колко минути

За влошаването на играта беше добавено още едно правило: на полето по време на извънредния труд няма пет играчи, а четирима с цел повишаване на динамиката и замяна на тактически конструкции.

Според правилата на KHL, ако през цялото време на хокейния период продължи, не е отбелязан печеливш гол, след това отборите след извънреден опит се опитват да грабнат победа в наказателните удари - стрелба. Първо, всеки отбор последователно прави серия от три изстрела, а след това - преди победния хвърляне на шайбата в целта. В този случай краят на мача зависи само от финала на шайбата, той е много по-кратък от дългите и изтощителните периоди в миналото. Куршумите изглеждат зрелищно, но, като се има предвид колко периоди в хокея, отборите се опитват да решат въпроса за победата по време на мача, за да не поставят допълнителна тежест на вратарите, които са уморени от играта.

Плейоф турнири

В последните етапи на континенталната хокейна лига мачовете стават особено остри и изразителни. Губещият отбор "се срива" от следващите мачове от тази серия. Но в плейофите не е известно колко периоди има в хокея, тъй като в тази част на турнира няма дузпи, а резултатът от играта се решава чрез определяне на допълнителни периоди, докато един отбор спечели.

Ако в един извънреден период победителят не е решил, след кратка почивка започва друг кратък период и така нататък.

Стойността на всяка шайба по време на играта е от огромна стойност. Но това има обратен ефект - играчите се страхуват да направят грешка и да оставят противника да вкара гол, играта е защитна и неактивна. Защото плейофите са доста изтощителни както за зрителите, така и за играчите.

KHL запис

В историята Континентална хокейна лига През март 2014 г., в четвъртфиналите, плейофът продължи 127 минути. Мачът завърши в седмия период с резултат 3: 4. Ето защо, дори и до момента, за да отговори на въпроса колко периоди в хокей, определено няма да работи. Възможно е този запис да бъде надхвърлен.