Гадисов Абдусалам - шампион по свободна борба в Русия и света

27.03.2019

Абдусалам Гадисов е известен боец, който свири в свободен стил за Русия. Той е многократен победител и шампион на огромен брой състезания. Познат е от многобройни почитатели на бойните изкуства не само в Русия, но и по целия свят. В младостта си той се занимава не само с борбата в свободен стил, но и с кикбокс и ушу. Но в крайна сметка, спортистът предпочита по-класически спорт.

Кратка биография на боеца

Изтъкнат спортист е Абдусалам Гадисов. Биографията му започва през 1989 г., 26 март. Родният му град е Махачкала. Учил бъдещия боец ​​в клона на Икономическия университет в Ростов. В младостта си той представляваше спортното училище "Динамо" в родния си град Махачкала. И все пак той се занимава с тази сграда.

Той прекарваше цялото си свободно време в салона, но след това разбра, че това не е само тренировка за сила, но и добра техника. В края на краищата, мускулната маса не играе решаваща роля в борбата. По време на младшите състезания Гадисов не можеше да хване звездите от небето. Но треньорите се опитаха да успокоят момчето. Казаха му, че не трябва да се отказваш, че трябва да свършиш много работа и да направиш всичко възможно.

Благодарение на усилията му върху килима и, разбира се, неговия талант, толкова силен и пъргав боец, колкото Абдусалам Гадис, стана изключителен спортист на Русия. Националността му е авар, тъй като е роден в Дагестанската автономна съветска социалистическа република. Но той успява да получи висше образование, въпреки че избира напълно не-атлетичен профил на обучение. Абдусалам искал да се учи като икономист за сигурността в бъдеще.

Гадисов Абдусалам

Ранни кариери Гадисова

Абдусалам вече в млада възраст спечели първите си важни победи. През 2008 г. той успя да спечели първенството по борба в Русия и малко по-късно в света.

Когато дебютира сред възрастните, спортистът незабавно се утвърждава в ролята на лидер. Той получи шампионската титла в единен боен единен стил в Русия. Но за дълго време, за да запази тази титла, той се провали. Препятствието беше необичайно нараняване. Вече преряза вежди. Освен това борецът имаше проблеми с наднорменото тегло.

През 2011 г. Абдусалам Маматханович Гадисов се премества в друга тегловна категория (до 96 кг). И в това тегло той може да спечели бронзов медал в Русия. Експертите смятат, че борецът е способен на най-добрия резултат. Но това беше дебютът на спортиста в новия клас, а олимпийските шампиони бяха участници в състезанието. Така Махачкала Динамо показа доста окуражаващ резултат. Абдусалам Маматханович Гадисов

Разнообразие в спортния живот на Абдусалам

Гадисов Абдусалам по време на кариерата си участвал в различни състезания и шампионати. През 2012 г. е част от отбора по борба на Олимпийските игри, които се провеждат в Лондон. Той успя да заеме едва девето място. Но в този случай, експертите обвиняват част от вината върху мрежата от турнири, тъй като в началния етап на битките заведе младия Гадисов с най-силния спортист в света - Реза Яздани от Иран. През 2015 г. шампионата се проведе в свободна борба в Русия. Абдусалам воюва срещу Владислав Байцев. Борецът спечели тази битка. В резултат той стана победител в състезанието. Биография на Абдусалам Гадисов

Постижения на спортиста

Гадисов Абдусалам е руски борец за свободен стил. Четири пъти той успя да спечели първенство по борба в Русия, два пъти в Европа. Освен това той спечели титлата световен шампион, което му донесе световна слава. От самото начало на спорта той успя да спечели шампионата на Световното първенство за юноши, което се проведе през 2008 година. През 2010 г. той спечели Световната купа. През 2015 г. Abdusalam получи почетното звание. Той става почетен майстор на спорта на Русия. Освен това, той получи Купата на Рамзан Кадиров и спечели Купата на Гран При Иван Яригин.Абдусалам Гадисов тегло

Личният живот на руския борец

Абдусалам Маматханович Гадисов взе решение да се сбогува със своя ергенски живот през 2013 година. Амина Муталиева, студентка по право, стана избраната от него.

Преди брака Амина и Абдусалам се срещнаха две години. А младите хора се срещнаха много по-рано. Момичето е родено в аварското село Кулецма. Там израснал бащата на Гадисов и самият спортист често посещавал това село. Сватбата се играе по народни традиции. Сред поканените гости бяха всички треньори и спортни лидери на бореца. Гадисов дори реши да призове празника на целия дагестански отбор по борба. Интересното е, че бракът не е имал отрицателно въздействие върху кариерата на спортиста, а напротив. След сватбата той спечели победи в няколко важни и престижни битки. Националност на Абдусалам Гадисов

Интересни факти

Борецът Абдусалам Гадисов е известен в Русия и по целия свят. Височина, тегло на спортиста - 181 см и съответно 97 кг. Трябва да се отбележи, че борецът е бил многократно поканен да участва в професионални MMA шампионати, с други думи - в турнири по борба без правила. Това е зрелищен спорт, който изисква не само спортно обучение, но и умения за игра на сценични изображения. В момента спортист от Дагестан отказва да участва в този спорт. Но той не отрича, че в бъдеще може да се съгласи да се състезава в ММА. Гадисов Абдусалам се счита за един от най-добрите бойци на Русия и света. Той заслужава уважение и популярност, тъй като полага много усилия за успех в състезания по свободна борба.