Габриела Сукалова: биография, кариера, личен живот

27.03.2019

Габриела Сукалова е известна чешка биатлонистка. Той е многократен носител на Световната купа, олимпийски медалист, победител в индивидуални и отборни състезания. Какви са достойнствата на Габриела Сукалова? Личният живот, фотографията и биографията на спортистите ще бъдат разгледани по-долу.

Ранни години

Габриела Сукалова

Габриела Сукалова, чиято снимка може да се види в този материал, е родена на 1 ноември 1989 г. в малкото градче Яблонец над Нисо в Чехословакия. Родителите на момичето бяха професионални атлети. Бащата беше част от националния отбор по ски скокове. Нейната майка е участвала в ски и също играе за националния отбор на Чехословакия, заемайки високи позиции на Олимпийските игри.

Габриела Сукалова, чийто личен живот е изчезнал на заден план от детството си, мечтаеше ден и нощ да стане професионален скиор, желаейки да надхвърли постиженията на родителите си. Въпреки това прекомерното фокусиране на момичето върху спорта не й попречи да завърши успешно училище. След това Габриела Сукалова е записана в института, където започва да се занимава с вокално и пиано. Основният профил на висшето образование за нея става чужд език. Между другото, днес спортистът изненадва публиката с отличния си английски и отлични вокални способности.

Начало на спортната кариера

Габриела Саукалова снимка

Габриела Сукалова, снимката на която е представена в статията, влезе в големия биатлон през 2005 година. През 2008 г. в националния отбор бе включен талантлив спортист. Скоро момичето отиде заедно със съотборниците си на младежкото световно първенство. Обаче тук се очакваха първите неуспехи и разочарования. В резултат на състезанието, състезателят не успя да „скочи” над 20-та позиция във всяко състезание. Въпреки тези скромни резултати обаче, Габриела Сукалова не е била изпратена от треньори в резервата. Още в началото на следващия сезон биатлонистът участва в континенталната световна купа. Тук момичето донесе много точки в класирането на чешкия отбор, който спечели златните медали.

През 2009 г. Габриела Сукалова участва в състезанието за Световната купа по биатлон за първи път в кариерата си. Спортистът показа добра точност при снимане. Въпреки това, в дългосрочен план това беше разочаровано от доста ниска скорост.

С началото на сезона 2012-2013. в живота на Габриела започва истинска късмет. На старта на Световната купа в Поклука тя бе сред десетте най-добри спортисти. От този момент нататък Сукалова не пропусна възможността да влезе в зоната на точките. На следващия етап от международните състезания в Ханти-Мансийск биатлонистът спечели надпреварата три пъти, което й позволи да се класира на 6-то място в общото класиране за Световната купа за годината.

олимпиада

Габриела Саукалова личен живот

На Олимпиадата Габриела Сукалова за пръв път се появи през 2010 година. Междуконтиненталните състезания се проведоха в канадския Ванкувър. Дебютът на един талантлив състезател беше замъглено. В личната надпревара Сукалова показа само 60-тия резултат и завърши щафетата със съотборници на 16-та позиция.

Габриела Сукалова, чиято снимка може да се види по-горе, се представи много по-продуктивно на Олимпийските игри през 2014 г. в Сочи. В спринта спортистът зае 29-то място. В преследването биатлонът не разполагаше с няколко секунди, за да бъде на трета позиция. В индивидуалната надпревара Сукалова отново стана 4-та.

Най-успешният за Габриела беше масовият старт. Чешката биатлон се класира на второ място и за първи път в кариерата си спечели олимпийския медал. Вторият й "сребърен" Сукалова спечели в смесената естафетна надпревара.

Габриела Сукалова: личен живот

Габриела Саукалова лична снимка от живота

Почти през цялото време спортистът прекарва на обучение и участие в състезания. Поради натоварения график на практика тя не трябва да се разсейва от нищо друго. Въпреки това, Габриела Сукалова, чиято снимка може да се види в този раздел, все още е намерила време да започне връзка с млад мъж. Чешкият бадминтонист Петър Кукал стана любимец на спортиста.

През пролетта на 2016 г. двойката играе сватба. Трябва да се отбележи, че церемонията по брака се състоя в петък, 13-ти. Такава страшна дата обаче не спря бъдещите съпрузи, защото Габриела Сукалова просто не можеше да отложи сватбата за друг път. Снимката на двойката е представена по-горе.