Футболист Максим Григориев: биография и футболна кариера

27.03.2020

Максим Григориев е футболист от Русия, който играе позицията на крайния полузащитник (а понякога и като фланг нападател) в клуба на Оренбург и руския национален отбор. По време на кариерата си успя да играе за Спартак, Локомотив и Ростов. От неговите спортни постижения могат да бъдат отличени сребърни медали в шампионата на Русия през 2009 г. (като част от Москва "Спартак") и бронз през 2014 година.

Максим Григориев: биография и футболна кариера

Роден на 6 юли 1990 г. в Липецк, СССР (Русия). От шестгодишна възраст започва да играе футбол. Професионалната кариера започва в младежките години на Липецк Металург и след известно време продължава в Спартак.

Максим Григориев

От ноември 2008 г. започва да действа в основата на „червено-бялата”. Дебютният мач се проведе срещу Динамо Загреб (1: 0 в полза на Спартак) в рамките на груповата фаза на Купата на УЕФА, където Максим Григориев влезе като заместител в 78-та минута. Александра Павленко.

През март 2009 г. дебютира на руския футболен шампионат, като замени в 68-та минута Никита Баженова в мача срещу Краснодар "Кубан" (победата на "Спартак" 0: 1).

Отидете на MITOS и наемете на "Rostov"

През септември 2011 г. той се присъединява към новочеркаския MITOS, където след няколко седмици веднага е нает в ростовския клуб, за да увеличи практиката и квалификациите си.

В навечерието на мача "Ростов-Локомотив", който трябваше да се проведе на 2 април, футболистът Максим Григориев беше доведен в ростовския клуб в последния момент (този инцидент стана резонансен във футболната общност, тъй като бяха нарушени правилата между собственика на клуба и клуба-наемателя). В същия мач той дебютира за "жълто-синьото". Полузащитникът замени Тимофей Калъчев в 75-та минута на мача. От първите минути на появата си на полето Максим веднага започна да атакува портите на другите. Коучинг заместникът беше предсказан успешно - Григориев ускори темпото на мача на Ростовите и създаде няколко опасни моменти за гол на противника. Още в 83-та минута Максим вкара гол, който беше дебют (той бе признат за най-добър играч на мача). Максим Григориев спаси отбора си от поражение, завършвайки мача с 1: 1.

Отидете до столицата "Локомотив"

Благодарение на феноменалната и понякога героична игра на млад халф, слухът се разпространи. През януари 2012 г. московският клуб "Локомотив" направи предложение за трансфер по отношение на Григориев. Размерът на споразумението не е предвиден, но е известно, че Максим е сключил договор за 5 години. Дебютният гол като част от "жп линията" се проведе на 22 септември на портата "Терек Грозни" (общ резултат 3-0). За Локомотив Максим Григориев проведе 38 официални мача, в които отбеляза 2 гола.

Максим Григориев футболист

Връщане към "Ростов"

През август 2014 г. той отново е зает на футболния клуб Ростов, където футболистът прекарва целия сезон на 2014/2015, играейки 22 мача и отбелязвайки 5 гола. След като демонстрираха висококачествена игра, ръководството на “Ростовите” реши да изиграе играча от Локомотив. В началото на сезона 2015/2016. Григориев вече играе ролята на халф на Ростов като пълноправен играч. След 6 официални мача играчът претърпя сериозно нараняване, поради което отпадна за останалата част от сезона. След като загуби предишната си форма и практика, Григориев загуби мястото си в базата. Поради сегашната ситуация ръководството на “selmash” реши да отдаде играча на лизинг на клуба “Оренбург”.

Григориев Максим Сергеевич

Максим Григориев: Оренбург

От 2017 г. футболистът започва да участва като част от Оренбург. Бързо приспособявайки се към новия отбор, Григориев спечели място в базата. Често е действал като фланг нападател. Поради факта, че халфът не се възстанови напълно от контузията, той изигра само 10 официални мача, в които даде 4 асистенции.

Максим Григориев Оренбург

Изпълнения за националния отбор

През 2012 г. футболистът Максим Григориев бе извикан в националния отбор, където дебютира на 14 ноември в приятелски мач срещу отбора на Съединените щати (общо 2: 2), където на 11-та минута замени ранения Фьодор Смолов. Следващата игра се проведе на 25 март 2013 г. срещу бразилския национален отбор (приятелски мач). Максим Григориев имаше пълен мач за руския национален отбор и дори създаде няколко опасни моменти. Мачът завърши с равенство 1: 1. През ноември същата година той дойде като заместител срещу южнокорейския отбор (победа 2: 1 за Русия). Последният мач, проведен за националния отбор, се състоя на 9 октомври 2014 г. срещу Швеция (1: 1).