Футболист Анте Ребич: биография, личен живот, снимка

23.03.2019

Анте Ребич е хърватски футболист, който играе ролята на крило в немския клуб Айнтрахт Франкфурт и хърватския национален отбор. Той е вице-световен шампион от 2018 година. Височината на един футболист е 185 сантиметра, а теглото е около 75 кг. В "Франкфурт" играе на номер четири.

Започва кариерата си в хърватския Сплит, след което през 2013 г. сключва договор с италианската Фиорентина от Серия А за неразкрита сума, но прекарва по-голямата част от времето си в отдаването под наем на клубове като RB Leipzig, Ellas Verona и Айнтрахт Франкфурт. Той подписа договор с последния през 2018 г., в който спечели Купата на Германия в сезона 2017/18.

финалист световно първенство 2018

През същата 2013 г. Ребий дебютира за националния отбор, с който участва в Световното първенство 2014 и 2018. В груповия мач на Световното първенство 2018 срещу Аржентина той вкара невероятно красив гол след удара на вратаря Франко Армани. стил "ножици".

Къде е роден и възпитан

Роден на 21 септември 1993 г. в Сплит, Хърватия. Анте е завършил такива футболни академии като Винана, Имотски и Сплит.

Игра за "Сплит": началото на професионална кариера, Ребич стана обект на внимание от европейските величия

Във възрастен футбол дебютира през 2011 г. за отбора на Сплит, в който прекара три сезона, като участва в 54 мача на хърватския шампионат. Повечето от времето, прекарано в отбора, беше основният играч на атакуващата връзка.

Първото влизане в професионалния футбол като част от Сплит се проведе на Ребич на 21 май 2011 г. в мач срещу Динамо Загреб, където младото крило дойде като заместител през второто полувреме. Мачът завърши с равенство 1: 1, Ребич стана автор на гол за отбора си. Говорейки изключително добре в хърватската лига, Анте Ребич привлече вниманието на треньора на националния отбор и скаутите Фиорентина, Тотнъм Хотспър и Суонси Сити. Според резултатите от сезона на хърватското първенство, А. Ребич получи честта да получи титлата „Надежда на годината”. Той е смятан за най-обещаващия хърватски футболист.

Кариера във Фиорентина: роуминг на наеми

През август 2013 г. той се премества в италианската Фиорентина, с която подписва петгодишен договор. През септември същата година хърватското крило дебютира в сърцето на италианския клуб в мача на Серия А срещу Парма - Ребик бе заместител на ранения Джузепе Роси.

Анте Ребич в състава на италианската Фиорентина

Преди края на сезона 2013/14, той прекара само четири мача в Серия А за “Виолет”, отбелязвайки единствения гол, отбелязан срещу Торино две минути след подмяната. Следователно, през следващия сезон играчът беше заем на германския RB Лайпциг от Втората Бундеслига, където той не играе в първия отбор.

Връщайки се от наем във Фиорентина през лятото на 2015 г., футболистът Анте Ребич отново има шанс да играе за "теменужките" в базата, но след като отбеляза още един гол в следващите четири мача на италианския шампионат, той не можеше да убеди треньорския щаб да разчита на него като на играч начало. " В резултат на това играчът беше нает отново във втората половина на сезона 2015/16, този път във Верона.

Стил на игра и характеристики на нападателя

Rebich е достатъчно бърз и силен физически играч. В борбата за топката е много трудно да се избута тялото. Много експерти отбелязват, че Анте е нападател, който не е чужд на фланг играч, тоест на крило. В същото време футболистът има добри умения за каране, височината му е 185 сантиметра. Отличителната черта на нападателя е преминаването към центъра по време на атака, подобно на стила на Аржен Робен, който играе на противоположния фланг.

Анти Ребич крилото на хърватския отбор

Анте Ребич е вкарал най-много голове поради интелекта и тактическите си умения, това е избор на позиция. Най-често хърватин намира място близо до наказателното поле на противника, така че около него има достатъчно пространство за маневриране. В мача на Световната купа срещу Аржентина Ребич го доказа, въпреки че голът, който вкара, бе оправдан от грешката на аржентинския вратар Франко Армани. Фактът обаче, че Ребич не е бил далеч от мястото, откъдето е прехванал топката и го е изпратил в мрежата, казва много.

Преход към Айнтрахт във Франкфурт: първенство в Купата на Германия

През лятото на 2016 г. Ребич се завърна в Германия, където бе поканен на базата на наем в Айнтрахт във Франкфурт, където хърватка накрая спечели доверието на треньорите и практиката на игра, въпреки лошото представяне.

Анте Ребич в композицията на Айнтрахт Ф.

Точно година по-късно лизингът на нападателя беше удължен, а година по-късно Айнтрахт се възползва от функцията за обратно изкупуване на договора на Анте Ребич. Прехвърлянето е извършено на 10 август 2018 г. Договорът е валиден до юни 2022 година. В надпреварата за Ребик, Манчестър Юнайтед, Тотнъм Хотспър, Байерн и Севиля също се биха, но хърватът избра стабилността, защото знаеше, че определено ще играе в главния отбор във Франкфурт и има надежда за заглавия.

Анте Ребич Хърватски футболист

Като част от "орлите" хърватското крило спечели Купата на Германия 2017/18.

Изяви за националния отбор на Хърватия

Анте Ребич започна да играе в националните отбори през 2011 г., след което дебютира в младежкия отбор на Хърватия до 19 години. Участва в 8 официални мача и вкара три гола.

От 2012 г. участва в младежкия отбор на Хърватия до 21-годишна възраст, в който е провел 9 срещи и става автор на пет гола.

През 2013 г. Анте Ребич дебютира в официалните мачове като част от хърватския национален отбор. Той беше често играч в квалификационните кръгове за Световното първенство по футбол през 2014 година. Като част от „пуловете”, той успя да отиде на самото Световно първенство, където взе участие в трите мача на груповата фаза - продължи като заместител. В плейофите хърватите не можаха да преминат.

Анте Ребич вкара гол от Аржентина

На Световното първенство 2014 в Русия, нападателят Анте Ребич стана играч в стартовия състав. На 53-та минута на втория мач от груповата фаза срещу финалистите от предишното Световно първенство, аржентинците отвориха точките на срещата, като започнаха разгрома на противника с резултат 3: 0. В резултат хърватите стигнаха до финала, където загубиха от Франция с резултат 4: 2 и получиха сребърни медали.