Фигуристката Анна Погорилая: кариера и личен живот

18.05.2019

Анна Погорилая е известен руски фигурист, който показа високи спортни резултати през Олимпийския цикъл 2014-2018. Въпреки факта, че Погорило не успя да се класира за Олимпийските игри в Пхенчхане, спортистът беше запомнен от феновете за впечатляващо пързаляне и високи резултати.

Детство и кариера в юноши

Руската фигуристка Анна Погорилая

Анна Алексеевна Погорилая е родена на 10 април 1998 г. в Москва. В четири години започна да се занимава с фигурно пързаляне. На местните руски състезания тя привлече вниманието си към себе си през 2009 г., печелейки сребро на руското първенство в нейната възрастова категория.

В последния си сезон, преди да се премести на ниво за възрастни, Анна ярко се обяви на международната арена: успя да вземе бронза на финалите на Гран При и Световното първенство за юноши и да влезе в първите пет в руското първенство.

На Световното първенство за юноши, Погорилая е на второ място само с приятелите си в националния отбор - още по-млада и по-обещаваща Елена Радионова и Юлия Липницка. В интервю след отдаването под наем, Анна отбеляза огромна конкуренция сред самотни момичета в Русия. Момичето призна, че влизането в Световното първенство е успешно.

Въпреки успехите, преди първия сезон за възрастни, който падна в олимпийската година, фигуристът беше в сянката на Юлия Липницка, която също трябваше да отиде от младши до възрастни.

Сезон 2013-2014

Сезонът 2013-2014 г. стана двойно отговорен за руската фигуристка Анна Погорилой. След първите успешни изяви на състезателите в женските състезания, феновете и пресата започнаха сериозно да обсъждат възможността тя да влезе в Олимпиадата в Сочи.

Самата Анна подчерта в общуването с журналисти, че целта й е да показва добро пързаляне на всеки старт, тъй като експертите поставят основните надежди на Сотникова, Туктамишева и Липницка. Ситуацията се усложни от факта, че Русия имаше само две квоти за участие в олимпиадата от три възможни.

В края на първата половина на сезона Анна се класира за финалите на Гран При и запази статута си на състезатели за Олимпийските игри.

В шампионата на Русия, където борбата за участие в основния старт на четиригодишния разгърнат, спортистът не успя да се справи с нервите си и да покаже най-доброто си представяне. Тя зае само пето място и трето място сред възрастните съперници.

Anna Burning Личен живот

Като пропусна Олимпиадата, Анна завърши сезона с четвърто място на световното първенство.

Сезон 2014-2015

След олимпийския сезон Анна отново започна с достойнство, след като успя да достигне до финала на Гран При. Но, както и през предходната година, спортистът не стигна до финалите на подиума, като по-специално загуби от руските жени Елизавета Туктамишева и Елена Радионова, както и от американката Ашли Вагнер.

Загубена аудитория си спомни като силен, но нестабилен спортист.

Реч на руския шампионат беше един от най-уверените за сезона, в резултат на което тя стана участник в Европейското и Световното първенство през 2015 година.

В Европа Анна печели бронзов медал, без да губи от всеки, освен двама руски спортисти, но нараняването й я пречеше да се представи добре на световните първенства и в резултат на това допусна грешки в програмите.

Погориля Анна Алексеевна

След провала Анна увери феновете, че няма да се откаже и ще работи за стабилността и техническата трудност на пързаляне.

Сезон 2015-2016

Анна Погорилая започна сезона 2015-2016 изключително жалко. След първата победа в малък турнир в Мордовия последва спад на резултатите. Включвайки в един от етапите на Голямата награда, Анна се оказа по-ниска от жените атлети, които явно бяха по-ниски от нея по клас и умения, като Алена Леонова и Ли Зицзюн.

Като се има предвид високата конкуренция в националния отбор, кънкьорът почти загуби надежда за участие в основните състезания на годината. Неочаквано за мнозина тя успя да покаже максимума си при избора. Тя не само влезе в националния отбор, но и повтори най-добрия си резултат в руското първенство, заемайки трето място.

Изгаряща след наемането, тя отбеляза, че е успяла да се качи на нейно удоволствие и да представи програмата в почти перфектна форма.

Трите най-добри фигуристи от Русия отново заеха целия подиум на Европейското първенство. Този път, както и при предишния квалификационен старт, Анна стана третата след Евгения Медведева и Елена Радионова.

Анна Погорилая на турнира

Най-добрата в кариерата на спортните постижения, Анна Погорилая показа два месеца по-късно. Тя спечели бронза на световното първенство в Бостън, загуби от Медведева и говори в родината си Ашли Вагнер, но номинално пред второто фигурист от екипа си Радионова.

Разказвайки на репортери за емоциите си от успеха, Анна Погорилая нарече този резултат "просто фантастичен".

Сезон 2016-2017, нараняване

Серия от големи успехи продължи и през следващия сезон: Анна спечели и двата етапа на Гран При, в която участва, и накрая успя да се появи с бронз на подиума на финала. При включването на фигурист в националния отбор на европейското и световното първенство никой не се съмняваше.

В Европа Ана Алексеевна Погорилая надмина най-добрия си резултат. Тя спечели сребро, загуби само от абсолютно стабилен Медведева и за първи път отиде на Световната купа като втори руски фигурист.

Въпреки това, на Световното първенство в Хелзинки, руската фигуристка Анна Погорилая издаде катастрофално представление за спортист на нейното ниво в произволна програма, а на финалната маса зае само 13-то място.

След голям неуспех спортистът се натъкна на травми и само веднъж се появи на голям старт, етап от Гран При, който показва, че не е най-добрият резултат. След турнира Анна обяви намерението си сериозно да се грижи за здравето си.

Anna Burning Sports Achievement

Личен живот

Дълго време Анна Погорилая не разказвала на пресата за личния си живот, но през юли 2018 г. тя осъзнала брака си. Избраният от момичето е Андрей Невски, който в миналото също се занимава с фигурно пързаляне.

През септември 2018 г. фигуристът възобнови тренировката, но Анна все още не е обявила официалния си старт този сезон.