Биография на швейцарската тенисистка Белинда Бенчич

18.05.2019

Белинда Бенчич е известна швейцарска тенисистка, два пъти победителка от сериите WTA за сингли и два турнира за Grand Slam. Бивш седма ракета на света. Статията описва биографията на швейцарски тенисист.

детство

Младият спортист е роден в малкото градче Флоувил на 10 март 1997 година. В края на 1970 г. родителите се преместват да живеят в Швейцария от Чехословакия. Баща - бивш професионален играч на хокей. Белинда има брат.

Белинда Бенчич

На четири годишна възраст момичето започва да тренира за тенис. Първоначално баща й е бил главният помощник на момичето, но след 11 години Белинда се премества в Академията Ники Болиетри. Когато навърши 16 години, приятел на баща си, който днес е управител на тенисист, инвестира в начинаещ спортист.

кариера

Белинда дебютира в началото на професионалния тенис. На 13-годишна възраст момичето взе участие в първия си турнир, където успя да стигне до финала. След година и половина швейцарецът спечели първата титла в турнир в Чехия. Това позволи на младия спортист да дебютира на турнира Grand Slam във Франция. В първия мач Белинда бе победен. Въпреки това, на младшия Уимбълдън в двойки (през същата година) стигнах до финала. На последния турнир на Големия шлем на сезона, младият спортист също стигна до заключителния етап. На следващата година момичето направи изпръскване и спечели едновременно два турнира от Grand Slam.

Снимка на Белинда Бенчич

След огромния успех личният мениджър започна да търси тенисисти, които да играят на възрастни. На 14-годишна възраст Белинда успя да направи своя дебют на турнира от сериите WTA, след като получи специална покана. До края на годината, момичето удари световната класация, като взе 1059 линия.

Година по-късно млад състезател спечели две титли по тежък, което донесе 30 хиляди долара награда. През 2013 г. Белинда успя да стигне само до финала на турнира в Макинохара, където загуби пред казахстанката Зарина Дияс в два комплекта.

2014 беше най-значимата и най-значима за кариерата на тенисист. На US OPEN Grand Slam Белинда стигна до четвъртфиналите. През есента на същата година в Тиендзин, един млад спортист достигна до първия финал в турнира от сериите WTA, който бе загубен от американската Alison Risk. Изключителни резултати помогнаха на 17-годишния тенисист да влезе в топ-50 световната класация.

Пикът на кариерата за млад спортист може да се счита за 2015 година. На турнира на Големия шлем във Франция Белинда стигна до втория кръг, а на Уимбълдън достигна четвъртия. В същия сезон тенисистът достигна финалите на WTA турнирите четири пъти, но успя да спечели само два пъти: в края на юни в Ийстбърн и в средата на август в Торонто. Успехът на този сезон помогна на Белинда да се нареди на 14-та линия от световното класиране в края на сезона.

Спечелване на турнира

Следващият сезон в кариерата му не беше толкова убедителен. В началото, на Austral Open, Белинда стигна до четвъртия кръг на турнира. Месец по-късно млад тенисист загуби на финала в Санкт Петербург. Швейцарският тенисист нямаше подобен успех до края на сезона, така че се отказа на 29-то място в класацията.

През 2017 г. Белинда се представяше главно на ITF турнири. По време на сезона тенисистът спечели четири малки титли, което понижи още повече Белинда - 74-то място в световната ранглиста.

През 2018 г. тя отново започва да постига добри резултати. На Големия шлем във Франция и Уимбълдън млад спортист достигна четвъртия кръг. На WTA турнирите Белинда не успя да спечели места на значими етапи, като загуби в началото.

По време на кариерата си в тениса Белинда Бенчич спечели само две титли от WTA. В турнирите от Големия шлем, спортистът достигна до четвъртфинала колкото е възможно повече.

оценка

Белинда Бенчич в момента заема 47 място в световната класация. Най-добрият кариерен показател беше 2015 г., когато млад тенисист успя да завърши сезона с 14-то място. През следващите сезони момичето падна само в класацията.

Снимка от Белинда Бенчич на турнира Голям шлем в Австралия е представена по-долу.