Анастасия Кузьмина: биография, спортна кариера, награди, семеен и личен живот, снимка

18.05.2019

Кузьмина Анастасия Владимировна е родена на 28 август 1984 г. в град Тюмен, Русия. Известният спортист е на 34 години, височина - 180 см. Тя е трикратен олимпийски шампион, както и най-добър биатлон. Семейно положение - женен, има две деца: син Елисей и дъщеря Оливия.

Анастасия Кузьмина: снимка и биография

Известният спортист е известен в цял свят със своите победи в посока биатлон. Анастасия първоначално игра за руския национален отбор, а вече там показа отлични резултати. След като се премести в Словакия, момичето стана победител на Олимпийските игри три пъти и два пъти заема първите места на Европейското първенство. До края на 2010 г. репортерите споделиха спортната дефиниция на Анастасия Кузьмина „Най-добрият спортист в Словакия“.

детство

Анастасия е родена в Тюмен и именно там момичето започва спортната си кариера. Бащата на Анастасия Кузмина е Владимир Иванович Шипулин и майката на Ала Абушаевна. Родителите на Настя са майстори на спорта по биатлон и ски бягане. Три години по-късно близнаците са родени в спортно семейство - сестрата на Анастасия Кузмина, Ана и брат Антон. Последното е и известен спортист в това семейство. Антон Шипулин - олимпийски шампион и най-голямата надежда на Русия в биатлона.

Антон Шипулин и Анастасия Кузьмина

Спортната кариера на Малката Настя се определя от родителите. Първоначално момичето се занимава с повече от един спорт. Например, баща и майка Настя дадоха дъщеря си на ски, след това известният спортист започна да практикува фигурно пързаляне и карате. Но в определен момент беше необходимо да се избере едно нещо, а Анастасия Кузьмина отбеляза ски състезанието.

Сестра, брат и Анастасия

Малката Настя се обучава под ръководството на опитна инструкторка Надежда Дмитриевна Коврижних. Поради това тя спечели повече от един конкурс за най-малките. След известно време обаче Анастасия бе прехвърлена в зоната на националния отбор и тя стигна до друг треньор.

младежта

Анастасия Кузьмина дойде в биатлон в ранна възраст, когато беше на петнадесет години. През този период тя разшири спортната си банка с огромен брой медали, получени на различни състезания и международни първенства. Основното събитие за Анастасия Кузьмина беше участието в UChM в Италия, град Ridnau, който се проведе през 2001-2002. Именно там Анастасия заема второ място на щафетата на отбора.

Анастасия Кузьмина получи висше образование в неосновен университет. Това е Тюменският юридически институт на Министерството на вътрешните работи на Русия.

Спортна кариера

Истинската работа на спортиста започва през 2005 г., когато височината й достига 150 см, а теглото й - 68 кг. Анастасия Кузьмина влезе в руския национален отбор и в продължение на няколко сезона представляваше само тази страна. Първото състезание за момичето беше турнирът в Оберхоф. Всички състезатели се състезаваха за Световната купа. Анастасия Кузмина получи общо 63 място.

Анастасия Кузьмина

През 2006-2007 Резултатите на Настя станаха по-добри и в една от състезанията тя получи тринадесетото място. На всичкото отгоре, също толкова известната олимпийска шампионка Галина Куклева завърши спортната си кариера по това време. На едно от тържествените срещи тя подаде пушката си, която, както Галина увери, донесе късмета си в спорта, Анастасия Кузьмина.

Преместване и продължаване на кариерата

През 2008 г. известният спортист поради лични обстоятелства е трябвало да се премести в Словакия. Но тя не спря биатлона и отиде в националния отбор на тази страна. Тук момичето също отличава своите изпълнения. Първото състезание в Словакия за Анастасия беше Купата на IBU, която се проведе в италианския град Мартело. След това Анастасия Кузьмина направи кратка почивка в кариерата си поради раждането на първото си дете.

Кузмина Анастасия Биатлон

След това Анастасия реши да участва в Световното първенство в Пиенг Чанг. В това състезание спортистът зае второ място след руснака Олга Зайцева. С последната Анастасия, използвана да изпълнява същия екип.

Малко по-късно Анастасия Кузьмина спечели достойно място на световното първенство и получи сребърен медал. След това спортистът участва в два турнира по европейско първенство в руската Уфа. И именно тук целенасоченото момиче спечели първото място. След известно време тя спечели Световната купа в Австрия и спечели златен медал.

В допълнение към всички постижения в спортната кариера, Анастасия Кузьмина счита най-важното - златото на Олимпийските игри. Първата й победа в това състезание се състоя във Ванкувър през 2010 година. След това, четири години по-късно, тя отново получи първото място в Сочи.

Но не и без наранявания. Между победите Анастасия Кузьмина получи сериозно нараняване на ръката. В тази връзка, тя трябваше да откаже да участва в състезания на Световното първенство в Оберхоф и Рухполдинг. Въпреки всички трудности, известният биатлонист реши, че това е един вид стимул за тежки тренировки за следващите Олимпийски игри.

След горните състезания Кузьмина напусна спорта по семейни причини за две години. Малко хора очакваха, че спортистът ще може да се върне към кариерата си. Анастасия Кузьмина обаче изненада всички и се върна в екипа в края на 2016 година. Без да има време да се чувства удобно, известният биатлонист веднага удари шест от най-силните спортисти в страната си.

Личен живот

По време на активния спортен живот на Анастасия се случи приятно събитие. През 2007 г. Кузмина се жени. Съпругата на известния спортист се оказа израелски скиор Даниел Кузмин. Със съпруга си Анастасия се срещна по време на следващото състезание в Австрия, град Рамзау.

Даниел Кузмин и Анастасия Кузьмина

Заслужава да се отбележи, че спортистът реши да промени името си Шипулин на Кузмина. И именно под нея младата жена стана известна. Тогава Анастасия взе най-сериозното решение в живота си - тя се премества в страна, където съпругът й, Словакия, живее дванадесет години. Също така известният биатлонист спря да играе за руския национален отбор и се премести в отбора на друга страна.

Семейството на Анастасия Кузьмина

Отначало една млада жена е взела такова решение поради раждането на сина си Елисей. Въпреки това, както споменахме по-рано, спортистът продължава кариерата си. И тогава Анастасия Кузьмина имаше важен избор: да остане със съпруга си и да участва в състезания за Словакия или да отиде в дома си. Без съмнение Кузмина направи своя избор в полза на семейството и остана да живее в град Банска Бистрица със съпруга си Даниел. Там започнала да тренира. Дъщерята на Анастасия Кузьмина Оливия е родена още през 2015 година.

Хоби

Въпреки спортната си кариера Анастасия Кузьмина придоби други хобита. Например, готвене. Обича да готви и да измисля нови вкусни ястия за своите близки. Освен това Анастасия обича да слуша модерна музика. Благодарение на нея спортните тренировки се провеждат с голямо удоволствие. Понякога Анастасия Кузьмина мисли за откриването на цветарски магазин за себе си, където може да създаде красиви цветни аранжировки.

Известният биатлон и брат й Антон Шипулин активно помагат на благотворителни фондации. Заедно с нейния съпруг, колкото е възможно по-често, тя посещава болни деца в болницата „Рузвелт“ в Словакия, като се опитва да предостави необходимата помощ и да подари подаръци.

Анастасия Кузьмина сега

През 2016-2017 г. известният спортист играе за страната си през следващия сезон и получава 40-то място в общото класиране и 176 точки. Анастасия реши да не спира дотук и да подобри професионалната си форма. Започна Кузмина с пролетно обучение, където отиде на пистата в норвежкия Шушине. През лятото на около три седмици, известният биатлонист придоби спортен опит в Нова Зеландия. През есента Анастасия Кузьмина взе участие в Купата на IBU в Швейцария.

спортист Анастасия

През следващите сезони на етапите на Световното първенство професионалният състезател получи два сребърни и два златни медала. Това събитие се проведе в Анси и Хохфилцен. Там Анастасия Кузьмина спечели почетно място в общото класиране.

Заслужава да се отбележи, че известният биатлонист няма социална страница в Instagram. Но феновете й решиха да създадат общност "Вконтакте", посветена на всички постижения на професионален спортист.