Александра Степанова: талантлива фигуристка и красиво момиче

Днес в руското фигурно пързаляне има определена криза в развитието на танцовите двойки. В тази ситуация младите момчета, които наскоро завършиха своите изяви в юноши, имаха възможност да изразят себе си. Сред тях са и младите студенти по свинско месо и бръмбар. Красивата половина на един обещаващ дует е Александра Степанова, фигурист, чиято биография в големите спортове е само началото.

Начало на пътуването

При фигурното пързаляне майките донасят дъщерите си на много нежна възраст. Нямаше изключение и Александър Степанова, който дойде в спорта за 4 години. Родена е в Санкт Петербург през 1995 година. Първоначално момичето се занимава с група от сингли. В някакъв момент обаче възникна криза на растежа. Започвайки от единадесет, тя не можеше да изпълнява скачанията, необходими за възрастта й. Александра Степанова постоянно паднала на леда и започнала да изостава катастрофално.

Въпреки това, тя се отличава с добра хореография и е много артистична. Много експерти й посъветваха да отидат на балетни или ледени танци и й предричаха голямо бъдеще в тези дисциплини. Александра Степанова

Точно в този момент в семейството на олимпийския шампион Букин настъпи неудобство. Неговият син Иван загубил партньора си Елена Илиних, който отиде при Никита Кацалапов. Дискът с записите на речите на Александра дойде на семейния съвет, а майката на Иван наистина харесваше красивото, пластмасово момиче. През 2008 г. момчетата, свързани, и се оказа красива хармонична двойка. Обучителите на дуета са свински и бръмбар, под чието ръководство все още работят.

Младши изпълнения

Първият турнир на новата двойка бе малък конкурс в Самара за начинаещи фигуристи "Кумпарсита". Те спечелиха с голяма разлика от конкурентите и за първи път привлякоха внимание.

Първите значими резултати на младшите състезания се появиха през 2012 година. Александър Степанова и Иван Букин веднага се появиха на подиума, спечелиха финалното сребро. Година по-късно те са постигнали значителен напредък и вече са станали световни шампиони.

Те също така непрекъснато участваха в етапите на Гран При. Три пъти Александра Степанова, заедно с верния си партньор, стигна до финала на сезонния турнир. Победата бе постигната през 2012 г. на състезания в Сочи.

Още от първата поява на двойката на леда Александра Степанова и Иван Букин имаха много фенове в социалните мрежи. Момчетата се наричаха един от най-зрелищните и красиви скейтъри. Въпреки това, според треньорката Ирина Жук, Александра е не само светло момиче, но и много енергичен и артистичен фигурист.

Започнете голяма кариера

През 2013 г. скейтъри постепенно се опитват да се състезават в състезания за възрастни. През този сезон те се представиха първо на сцената на Гран При, но не много успешно. Въпреки това на момчетата беше даден шанс да се докажат и изпратиха да защитят честта на страната на Универсиадата през 2013 година. Александра Степанова фигурист

Световните студентски игри са един вид преходен етап от младежките състезания до турнири за възрастни. Александра Степанова, фигуристка, която току-що започваше да свири на високо ниво, много се притесняваше, че е отразена в първата част от изпълненията на дуета. Въпреки това, в свободния танц, момчетата се пързаляха ентусиазирано и станаха трети, заемайки последното пето място.

Веднага след Универсиада, двойка Степанова и Букина за първи път взеха участие в Руския шампионат за възрастни. По-опитни състезатели се движеха по-стабилно със своите програми, а последните юноши бяха в средата на класирането. След това атлетите трябваше да направят пауза в изпълненията поради болестта на Букин, а Александър Степанова беше принуден да тренира сам.

Първи големи награди

Първите сериозни награди дойдоха на фигуристите след Олимпиадата в Сочи. Преди това през цялата година те анализираха причините за неуспехите, усъвършенстваха техниката, опитваха различни версии на мелодиите за своите произволни програми. Резултатът беше видимият напредък на двойката.

Те започнаха сезона 2014/2015 с победа на турнир във Финландия. Няколко седмици по-късно Александра Степанова и Иван Букин консолидираха успеха си, като спечелиха бронза на етапа на Гран При в Америка.

Въпреки това, слабата страна на момчетата е все още представянето в родните стени. На състезанията в Москва фигуристите не се справяха с напрежението и отговорността и се движеха под възможностите им. Александра Степанова снимка на фигуриста Въпреки това, те се представиха блестящо на руското първенство и спечелиха правото да участват в Европейското първенство. На Европейското първенство се извличаха и най-ценните двойки до момента. След поставянето на лични записи във всеки от видовете програми, Александър Степанова и Иван Букин спечелиха бронзовите награди на турнира.

Минали сезони

Последваха изяви на две световни първенства, още един опит на европейското първенство, но постепенно напредваха, но скейтърите все още не успяха да се доближат до лидерите на лед и са далеч от награди.

Този сезон Александра Степанова и Иван Букин подобриха постиженията си в руския шампионат, ставайки втори и отново спечелиха билет за шампионата на континента. В ожесточена борба те заеха пето място. Александра Степанова биография на фигуриста На световното първенство във Финландия те влязоха в първите десет.

Александра Степанова, фигуристка, чиито снимки блестят в рейтингите на най-красивите спортисти, напредва всяка година. Ярка, зрелищна, дългокрака блондинка, тя изглежда много органично и красиво на леда, което допълнително засилва впечатлението от изпълненията на руската танцьорка.