Кои са най-големите резултати във футбола?

22.03.2019

Всички футболни фенове знаят как обикновено резултатът е в мач. Ако един отбор е пропуснал повече от три гола, без да вкара един гол, резултатът се счита за смачкване. Естествено, съкрушителната оценка не е необичайна, тъй като опонентите не винаги са в една и съща "теглова категория". Ето защо дори и на най-високо ниво, например, в Шампионската лига, най-престижния клубния турнир, можете да намерите резултати като 7: 0.

Най-големите резултати във футбола

Подобна сметка обаче е малко вероятно да ви изненада, ако знаете за съществуването на записи за изпълнението. Ако не ги познавате, тази статия ще ви даде информация за най-големите резултати във футбола. Всяка от битките, които ще бъдат споменати тук, има своя собствена история. Понякога историите са нещастни, понякога те ви карат да се усмихвате, а понякога те мотивират някои футболни асоциации да предприемат действия. Е, време е да разберете какви са най-големите резултати във футбола.

Вануату - Федеративни щати Микронезия

най-големите резултати във футбола

Ако говорим за най-големите резултати във футбола, то определено си струва да започнем с този мач, който се проведе през 2015 г., т.е. съвсем наскоро. И двата отбора взеха участие в Тихоокеанските игри, турнир, в който отбори се състезаваха в Тихоокеанската зона. И ако по-голямата част от екипа може да се похвали с професионализъм, дори и да не е на най-високо ниво, Микронезия едва ли би могла да се нарече професионален екип. Преди първенството играчите дори не тренираха заедно, защото всички живееха на различни острови. Естествено, резултатът беше страшен. В три мача от груповата фаза, Микронезия допусна 114 гола, а най-големият резултат във футбола на този турнир бе видян в мача с Вануату. Този отбор победи Микронезия с резултат 46: 0, и този резултат можеше да бъде официално записан като най-голямото поражение в международния футбол, но Федеративните щати Микронезия е страна, която не е член на ФИФА, затова този мач няма да попадне в официалния списък. ,

Австралия - Западна Самоа

най-големият резултат във футболната история

Но какво е най-големият резултат в историята на футбола в международен план? Той бе отбелязан в мача между Австралия и Западна Самоа, в който бяха отбелязани 31 гола, всички от които бяха изпратени в мрежата на Западна Самоа. В резултат на това този мач беше рекорд за няколко параметъра наведнъж, а Арчи Томпсън, който отбеляза 13 гола, също стана рекордьор, защото преди него нито един футболист не бе отбелязал толкова голове в официален мач.

Въпреки това, цялостното впечатление беше развалено от факта, че националният отбор на Самоа имаше проблеми с паспортите, така че мачът не се играеше от професионални футболисти, а от юноши. Заслужава да се отбележи, че този мач е причината ФИФА да помисли за провеждането на допълнителен квалификационен турнир за такива „джуджета”. Както и да е, това е най-големият резултат в историята на футбола в официалните мачове на международно ниво.

"Илинден" - "Младост" и "Дебърца" - "Градинар"

какво е най-големият резултат във футбола

А клубният футбол? Също така има свои собствени записи, но си струва да не започнем с най-големия футболен резултат в света, но с много забавен и интересен инцидент. Това се случи през 1979 г. в едно от регионалните първенства на Югославия. Клубовете "Илинден" и "Дебрат" споделиха първия и втория ред със същия брой точки, докато топ линията беше заета от ДеБарз, тъй като имаше най-добра гол разлика между пропуснатите и пропуснатите голове. В последния мач от шампионата ръководството на клуба избра да бъде трудно: противникът на техния състезател беше подкупен, така че да не излезе за мача, а Илинден щеше да се счита за техническа победа с 3: 0, докато самият Дебарка се съгласи. и с техните опоненти да победи колкото се може повече топки в портите си.

Каква беше тяхната изненада, когато, след като отбелязаха няколко гола, по време на почивката разбраха, че Илинден видял техните махинации и надхвърлил опонентите си, като успял да прекъсне 58 гола за 45 минути. В резултат на това второто полувреме се превърна в истинско състезание, а "Илинден" успя да завърши мача с резултат 134: 1, докато Дебърца изостава, вкарвайки само 57 гола. Арбитърът стана друг герой, който добави 30 минути към мача, който клубът започна активно да използва, но успя да вкара само 88 гола, когато мачът бе прекъснат от обаждане от президента на футболната асоциация. В крайна сметка "Илинден" не стана шампион. Защо? Тъй като беше решено да се дисквалифицират и разпуснат всичките четири отбора, които взеха участие в това подаване, както и да се лиши от лиценза на съдията, удължаване на мача за тридесет минути. Но ако се интересувате от най-големия резултат във футбола, все още не сте получили отговор.

"Арброт" - "Bon Accord"

най-големият резултат във футбола в света

Отдръпвайки най-важната информация, си струва да споменем и как започна всичко. Факт е, че инциденти с огромни сметки се срещат от древни времена. Ето най-ясният пример - мач от първия кръг на Купата на Шотландия, в който един отбор успя да постигне 36 без отговор. Мнозина смятат, че този акаунт е рекорден, тъй като играта не е с договорно естество, официално е призната и няма съмнителни елементи. Но най-важното е, че от нея се появиха квалификационни кръгове в турнирите, които премахваха твърде слабите отбори, така че официалните финални етапи нямаха подобни резултати.

Най-големият профил

какво е най-големият резултат във футболната история

Е, време е да говорим за най-големия резултат във футболната история. Към днешна дата, този рекорд принадлежи на мача от 2002 г., който се проведе между два отбора от шампионата на Мадагаскар, Адема и Stud Olympic L'Emirn. И в този мач са отбелязани 149 гола, които не са получили отговор, срещу Олимпийския клуб на стадото L'Emirn.

Историята на този мач е много интересна и изключително необичайна. Факт е, че Stud Olympic L'Emirn въобще не е аутсайдер, който е победен от лидера на турнира. До последния кръг той беше основният конкурент на шампионата. Въпреки това, в предпоследния кръг, последните секунди на врата на отбора получиха неоснователно наказание, което зарови шансовете за шампионата. В последния кръг се проведе среща на двама кандидати, но само заради съдебна грешка (мнозина смятат, че е умишлено) „Адема“ вече е станала шампионка. Олимпик нямаше какво да губи, така че клубът протестира, отбелязвайки колкото може повече голове. Само той вкара всички тези голове в собствената си мрежа, след като получил 149 гола за 90 минути. Така че 149: 0 - това е най-големият резултат в официалните мачове във футбола.