Сергей Горбунов: кариера на украинския футболист

22.06.2019

Сергей О. Горбунов - украински професионален футболист, който играе на позицията на халф в Шахтьор Донецк и младежкия национален отбор на Украйна. В момента се намира в клуба под наем "Мариупол". Височината на един футболист е 175 сантиметра, а теглото - 69 килограма. Той играе в Мариупол на номер 94. Бронзов медалист на украинската Висша лига през сезон 2014/2015 като част от Днепропетровския Днепър, сребърен медалист на 2015/2016 като част от Шахтьор. През 2015 г. Шахтьор бе купен от Донецк след запомнящия се мач Днепър Шахтар, в който Днепропетровск спечели с резултат 3: 2.

Сергей Горбунов

Hunchbacks се отличава с уникалния си стил на игра: това е играч с висока скорост, който може да играе на няколко позиции на линията на полузащитата (като централен атакуващ полузащитник или крило на фланга), както и да играе стил от полето до кутия. и атакуващи). Това е наистина интелектуален халф, който често служи като атака на чираци.

Биография и кариера

Сергей Горбунов е роден на 14 март 1994 г. в град Мариупол (Донецк, Украйна). От ранно детство обичах футбола, идолите на Сергей бяха такива футболисти като Андрей Шевченко, Сергей Ребров и Андрей Воронин. От шестгодишна възраст започва да играе футбол. Сергей Горбунов е възпитаник на клуба в Иричевец в Мариупол (от 2007 до 2012 г.), първият треньор на младия футболист е Юри Николаевич Ярошенко.

След приключване на обучението, човекът отишъл в Днепропетровск, където подписал договор с Днепър. От 2012 г. започва да играе за младежкия отбор под ръководството на треньора Александър Владимирович Поклонски и след известно време дебютира като младежки отбор - с Дмитрий Станиславович Михайленко. През 2015 г. той става шампион на младежкото първенство на Украйна по футбол (сезон 2014/2015, U-21).

Дебют в сърцето на Днепър

В първия отбор на екипа на Днепропетровск Сергей Горбунов игра за първи път на 23 май 2015 г. в дуел срещу лидера на UPL на Шахтьор Донецк. В този мач, млад халф влезе в полето в стартовия състав, а в края на първото полувреме напусна полето, давайки възможност да се яви на друг дебютант - Александър Василев. Трябва да се отбележи, че трима футболисти дебютираха в този мач като част от Днепър - през второто полувреме, нападателят Денис Баланюк влезе на терена. Мачът завърши с общ резултат в полза на „синьо-бяло-синьото” 3: 2.

Изобилието от “дебютанти” се твърди, че отборът на Днепропетровск вече е осигурил трето място в украинското първенство и този мач е един от последните в сезона. В пресконференцията след мача главният треньор на екипа от Днепропетровск разказа за качеството на дебютантите в играта. Мирон Богданович Маркевич похвали Василиева, Горбунов и Баланюк в истинската си стойност, казвайки, че тези момчета отдавна са надминали нивото на "дублера", трябва да бъдат отдадени под наем на други клубове от UPL, за да увеличат своята игрална практика и футболен опит.

Горбунов Сергей Олегович

Преход към „горняците“

След конкурентна конфронтация с Шахтьор Донецк, Сергей Горбунов привлече интерес от феновете и някои украински клубове. В резултат на това халфът подписа договор с Шахтьор. На 9 септември 2015 г. Горбунов се появи в заявлението на Шахтьор на уебсайта на UPL. Като част от „горняците” той получи 74-ия номер, но халфът не успя да направи дебюта си за първия отбор. През 2017 г. той е нает в клуба "Мариупол", където успява да изиграе 2 официални мача и да отбележи един гол.

Сергей Горбунов футболист

Изяви за младежкия отбор на Украйна

През март 2014 г. футболистът Сергей Горбунов дебютира за украинския национален отбор U-20 в приятелски мач с Италия. И точно година по-късно той играе в два приятелски мача в националния отбор до 21 години срещу Словения и Словакия.