Руската тенисистка Анастасия Павлюченкова: биография, спортна кариера, личен живот

27.03.2019

Анастасия Павлюченкова - руски тенисист, победител в много международни състезания, провеждани под егидата на WTA и ITF. Многократно спечелиха турнирите от големия шлем в двете сингли и двойки. Като част от руския отбор достигна финала на купата на Федерацията.

Биография спортисти

Павлюченкова анастасия тенис

Павлюченкова Анастасия Сергеевна е родена през юли 1991 г. в Самара. В семейството на бъдещия тенисист почти всички по едно време се занимават с различни спортове. Баба й играеше баскетбол на професионално ниво, майка й участваше в различни състезания по плуване, а баща й играеше баскетбол. Гребане. Семейството на Павлюченков е вложило любовта си към спорта към децата си.

Настя първо стъпи на тенис корта на 6-годишна възраст. Майка й стана първият треньор, а по-възрастният й брат Александър работи с нея.

Младежка кариера

Дебютът на руски тенисисти на международни състезания се проведе през 2004 година. На турнира в Полша, тя веднага успя да влезе в полуфиналите, принуждавайки много експерти да говорят за себе си като много обещаващ спортист.

Първите успехи дойдоха на млад тенисист на 14-годишна възраст. Анастасия Павлюченкова заедно с Юлия Солоницкая спечелиха победа на турнира ITF, който се проведе в Санкт Петербург.

Година по-късно спортистът стана най-добрият в сингъла на състезанието в италианския Casale-Monferrato. Също в дует с Евгения Родина, Анастасия спечели турнира в Подолск. Благодарение на тези победи Pavlyuchenkova стана първата ракета на света сред младежите.

Професионална кариера

През 2007 г., когато на всички стана ясно, че младата руска жена има светло бъдеще в тениса, семейството й реши да направи много сериозна стъпка. За да може Анастасия да тренира по-продуктивно, родителите продали колата и се преместили в по-скромен апартамент. С парите, които са спечелили, те били в състояние да платят за пребиваването и обучението на дъщеря си във Франция, където известният наставник Патрик Муторга станал нейният треньор.

Павлюченкова анастасия

Резултатите не бяха толкова дълги. Тази година, Pavlyuchenkova Анастасия, тенис, за която се превърна почти смисъла на целия живот, спечели в двойки на турнири ITF в Le Contamin-Montgouille, Минск и Поатие. Трябва да се отбележи, че всички тези състезания се проведоха на твърди повърхности, които станаха "короната" на руския спортист.

Тази година Анастасия дебютира на турнирите на Големия шлем. На съдилищата на Вимбилдон тя успя да се класира, но спря на етапа на първия кръг.

2008 г. започна за Анастасия много добре. В рамките на две седмици тя спечели двойки в три турнира на ITF - във Всеволожск, Москва и белгийския Torhout. Месец по-късно тя е в дует с румънската тенисистка Сорана Кристие за първи път спечели конкурса, проведен под егидата на WTA, който се проведе в мароканската фес.

Още четири турнира на ITF Павлюченкова триумфираха в сингли. В допълнение към състезанието на килима в Минск, той се превърна в най-доброто в Москва, Поатие и Братислава.

Относително добре, Анастасия Павлюченкова също участва в турнирите на Големия шлем тази година. На съдилищата във Франция и Съединените щати тя стигна до втория кръг, а при Вимбалдон - трети.

Постепенно придобивайки безценен спортен опит в различни състезания, Анастасия подобрява уменията си всяка година. През 2010 г. тя спечели турнира за сингли за първи път на турнира WTA Monterrey, а след това повтори постижението си в Истанбул.

Анастасия Павлюченкова

2011 донесе нови постижения на 20-годишния руски атлет. През януари Анастасия Павлюченкова спечели турнира по двойки в Бризбейн, а през март отново стана най-добрият сингъл играч в Монтерей. На Roland Garros и US Open състезанията успяха да влязат в четвъртфиналите.

Благодарение на добрите резултати, Павлюченкова Анастасия, чийто рейтинг в списъка на най-добрите тенисисти на планетата беше на тринадесетия си рекорд, бе поканена в националния отбор да участва в Купата на федерацията. Тук Русия стигна до финала, където загуби от Чехия.

През 2013 г. Pavlyuchenkova започна обучение под ръководството на бившата легендарна тенисистка Мартина Хингис. През януари Анастасия спечели турнира по двойки в Бризбейн, след което отново спечели в Монтерей. През май състезателят се превърна в най-добрия сингъл на състезанието в португалския Oeiras, а през септември в дует с полската жена Агнешка Радванска, отбелязана в Сеул.

На Универсиада в Казан тенисистът спечели златен медал в двойки и сребърен медал в отборното събитие. В Купата на Федерацията Анастасия Павлюченкова в руския национален отбор отново достигна до финала, където загуби от Италия.

Успешни тази година бяха и представленията на турнирите на Големия шлем. В двойки тя стигна до четвъртфиналите в Австралия и Франция.

Анастасия Павлюченкова продължава да радва феновете си с страхотни игри и победи в престижни турнири. От положителна гледна точка, 2017 година започна за нея - тя спечели състезанието по двойки в Сидни.