Биография на Мартин Фуркаде, биатлонист: личен живот, снимка

23.03.2019

Биография на Мартин Фуркад - е историята на живота на един от най-успешните биатлонисти на нашето време. Той е петкратен олимпийски шампион, който постави абсолютен рекорд за този показател сред всички спортисти, участвали както в зимните, така и в летните олимпиади. 11 пъти той е бил световен шампион, спечелил 7 пъти в общото Световно първенство. Започвайки да печели Световната купа от 2012 г., той все още не се отказва от дланта си на никого.

Детство и младеж

Биографията на Мартин Фуркад трябва да започне от момента на раждането му. Той е роден през 1988 г. в малкия френски град Серет. В биографията на Мартин Фуркад много от неговите почитатели се интересуват от националност, защото външно изобщо не прилича на французин. И наистина, той е каталунец, както самият той каза в интервю за 2015 година. Градът, в който е роден, е само на 200 километра от Каталуния, така че има много хора от този испански регион.

Постижения на Мартин Фуркад

В биографията на Мартин Фуркад родителите играят голяма роля, особено баща му. В миналото той е бил треньор по плуване и от детството започва да внушава на синовете си любов към спорта. По-големият брат на Мартин, Саймън, също е биатлонист, многократен световен шампион. Най-малкият брат - Брис - работи като инструктор на ски курорт. Майката на героя на тази статия е логопед.

Първи победи

Първата победа в биографията на Мартин Фуркад се състоя през 2010 г. на зимните олимпийски игри, които се състояха в канадския Ванкувър. Тогава героят на тази статия е все още много млад, малко известен спортист.

Кариера Мартин Фуркад

На тази олимпиада за него бе най-доброто масово начало. След четвъртата линия, Словакия Хурайт и руснак Устюгов бяха начело, които преминаха всички граници без мис. След 15 секунди ги последва австриецът Зуман, който направи една грешка, и още 10 секунди, Фуркад, който вече успя да пропусне три пъти до този момент. Последната обиколка на Мартен се оказа изключителна: Fourcade изпревари Zumana и Hurayte, спечелил сребърен медал. Победата отиде при Устюгов.

Триумф на световното първенство

Вече има изключителни постижения в биографията на Мартин Фуркад. Той стана първият биатлонист в историята на света, който успя да спечели в седем световни първенства и поред. Всичко започна през 2012 година. В течение на сезона Фуркад спечели осем състезания, беше вторият три пъти и остана трети на финала още три пъти. В борбата за победа в общото класиране, той се противопостави на норвежеца Емил Хегле Свендсен, но Фуркад спечели три от последните четири състезания, спечелвайки първата световна купа в кариерата си.

Биографията на биатлониста Мартин Фуркад е възхитителен. През 2013 г. той отново победи Свендсен, но този път не с 65, а с 421 точки. През 2014 г. ситуацията на върха на биатлона Олимп бе запазена: Fourcade - първият, Svendsen - вторият.

Биография на Мартин Фуркад

През 2015 г. второто място зае руснаците Антон Шипулин, загуба на героя на тази статия 64 точки. През 2016 г. вторият е друг норвежец - Йоханес Бе, но Фуркад винаги е бил първият. Той показа рекорд за себе си през сезона 2016/2017, като вкара 1322 точки. Fourcade спечели 14 победи на Световната купа, три пъти беше вторият, пет пъти - третият. Във всичките четири състезания през целия сезон той не стигна до първите три. Най-лошият му резултат е 8-мо място в спринта в немския Оберхоф.

В сезона 2017/2018, Fourcade спечели за седми пореден път, побеждавайки Be с 89 точки.

Олимпиада в Сочи

След Олимпийските игри в Сочи през 2014 г., Фуркад бе признат за велик спортист. Въпреки, че спринт раса той не работи. Той направи една грешка и стигна до финала шести. Но в преследването, той бързо спечели 12-секундна разлика от норвежкия Бьорндален, спечелвайки първия олимпийски златен медал в кариерата си.

В индивидуалното състезание за 20 километра, Фуркад отново не успя да стреля по втория стрелец, но дори и тази наказателна минута не му попречи да спечели втория пореден път. Той не е извършил нито една пропуснала германска Малчо, той вървеше 12 секунди.

Олимпийски шампион

Драматично създаде масовия старт за Мартин. Той пропусна още на първата граница, стреля отново без грешки, опитвайки се да настигне вечния си съперник Свендсен, който затвори всичките 20 цели. Той успя да го направи на последните метри от разстоянието, но фотографското покритие даде златото на норвежеца, а Мартин остана със сребро.

В щафетата Fourcade зае четвърто място. Той два пъти пропусна крайния срок и не успя да подобри вече незначителната позиция на своя отбор (общо 8-мо място).

Phenchhane олимпиада

Изглежда, че французинът няма да може да се представи по-добре на Олимпийските игри в Южна Корея, но успя.

Отначало нещата вървяха по-зле от всякога. В спринта, Мартин пропусна три пъти, когато стреляше склонен, като стигна до финалната осми. Вярно е, че изоставането от лидера не беше критично - само 22 секунди. В преследването биатлонистът демонстрира най-добрите си качества. Започвайки със стандартен фиш в първата стрелба, останалите отидоха без грешка, печелейки третия олимпийски златен медал в кариерата си.

Мартин Фуркад Победа

В индивидуалното състезание, Fourcade беше един от основните претенденти за следващата победа, но той направи две пропуски на последния завой наведнъж, стигна до финала само на 5-то място.

В масовия старт историята от миналата година почти напълно се повтори: победителят беше определен с помощта на снимка. Този път същото време бе демонстрирано от Фуркад и австриеца Саймън Шемп. Този път сантиметри бяха на страната на французина.

Мартен спечели петия златен медал в смесената щафета. Френските момичета взеха преднина от първите кръгове. Фуркад изкара последния, успявайки да гарантира победата на националния си отбор.

Личен живот

В биографията на Мартин Fourcade на многобройните му фенове се интересуват от личния живот. В продължение на повече от десет години той е романтично свързан с френската жена Елена. Вярно е, че самият спортист предпочита да не говори за личния си живот. Ето защо много малко се знае за момичето.

Тази статия разказва за един успешен биатлонист, за неговата биография. Снимка на Мартин Фуркад и съпругата му е представена по-долу. Те се опитват да прекарат заедно цялото си свободно време. Журналистите успяха да разберат какво преподава Елена в училище.

Мартин Фуркад със семейството си

През есента на 2015 г. двойката има дъщеря Манон. За да направят това, те специално отидоха в Норвегия, където прекараха цялото лято в очакване на първото си дете.

В началото на 2017 г. стана известно, че Елена е бременна с второто си дете. През март Мартен имаше дъщеря, Инес. Първоначално той искал да участва в раждането, но за това трябваше да пропусне края на биатлонния сезон. Двойката реши, че Мартен може да отиде за нови победи.