Александър Сухоруков - професионален плувец

14.04.2019

Александър Сухоруков - професионален плувец, който по време на кариерата си участва в Олимпийските игри и световните първенства. Той е изминал дълъг път от непознат спортист от Ухта до световната спортна звезда.

Началото на спортната пътека

Александър Сухоруков е роден на 22 февруари 1988 г. в град Ухта. От детството майка му го е научила на вода. Благодарение на нея Сухоруков толкова обичаше водата. Майка работи с деца в градския басейн Ухта. От ранна възраст момчето започва да ходи в спортни клубове и мечтае да стане известен професионален спортист в бъдеще. Веднъж той решил да се опита да плува и сериозно да се увлече от този спорт.

Той спечели първата си победа в този спорт на 5-годишна възраст. На 25-метровото реле млад Александър не е равен. След тази победа той най-накрая се отказа от борбата и отиде да плува. Този плувец работи с изключителен треньор по плуване Федоров.

В училище Александър учи добре. Поради наличието на добра памет, за кратък период от време той можеше да научи уроците и да отиде да тренира. След известно време Александър Сухоруков стана най-обученият плувец в училището си. Неговият талант бе забелязан от много експерти в този спорт. На всички проведени младежки състезания Александър заемаше награди.

Спортистът има отличен спринтово движение, така че плува на къси разстояния. На 13-годишна възраст този обещаващ плувец получи първия си ранг и стана кандидат майстор на спорта. Александър Сухоруков

Професионална кариера

През 2004 г. Александър Сухоруков стана член на националния отбор по плуване. След това събитие той започва дълго и успешно пътуване на международни турнири. Но Александър отдели време да достигне световното ниво. Само през 2008 г. той научи какво е славата и любовта на феновете. Тази година той участва в Европейското първенство. Там той печели сребро. На световните първенства спечели златни медали в реле 4X100.

Сухоруков беше важен член на отбора по плуване на Олимпийските игри в Пекин. В релето 4X200 нашият отбор беше близо до златните медали от игрите, но накрая загуби победата, ставайки сребърен медалист. Маргарита Мамун и Александър Сухоруков

Успех на международни турнири през 2010 година

Александър Николаевич Сухоруков през 2010 г. като част от националния отбор спечели златни медали на Европейското първенство. Нашият отбор на състезанията 4х100 м, 4х200 м свободен стил нямаше конкуренти.

И след този успех, Александър отиде на Световната купа, която се проведе в Дубай. Там нашият отбор отново спечели златни медали в щафетата 4х200 м, уверено изпреварвайки всички известни състезатели. Освен това руският отбор постави световен рекорд.

Участвайки в руски състезания, Сухоруков постави национален рекорд три пъти и стана шампион на вътрешния турнир 5 пъти. Този плувец е спечелил градското първенство 21 пъти. Александър Николаевич Сухоруков

Личен живот

За личния живот на Александър Сухоруков не беше известно до 2013 година. Тази година легендарният руски плувец се запозна с не по-малко известната гимнастичка Маргарита Мамун. След среща с Маргарита Мамун и Александър Сухоруков, те се опитват да прекарват времето си един с друг колкото е възможно повече в интервалите между състезания.

Заедно те прекарват почивките си и поддържат физическата си годност. След тригодишна романтика, Сухоруков направи Мамун оферта за Олимпийския бал. Маргарита Мамун и Александър Сухоруков понастоящем са едни от най-популярните двойки в спорта. Фенове от цял ​​свят наблюдават връзките на тези популярни спортисти и те силно подкрепят техните фаворити. биография на Александър Сухоруков

Награди на спортиста

За голям брой победи в международни престижни турнири, Александър Сухоруков получи титлата Заслужил майстор на спорта на Русия. След успеха на Олимпиадата в Пекин, състезателят получи Орден за заслуги към отечеството В края на Универсиада в Казан Александър получи почетна грамота от президента на страната, на която спечели злато в две релета.

Известният плувец има много значима биография. Александър Сухоруков измина дълъг път по пътя към световната слава. Сега той е един от най-известните руски плувци в историята. У дома Александър Сухоруков е истинска легенда. Младите спортисти винаги го посочват като пример.